تزریق واکسن کرونا در شاهین‌دژ به ۳۰ هزار دُز رسید

مهاباد- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان شاهین‌دژ گفت: از ابتدای طرح واکسیناسیون سراسری تاکنون ۳۰ هزار دُز واکسن در این شهرستان به افراد واجد شرایط تزریق شده است.

امین قلندرزاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد ۱۸ هزار نفر دُز اول و ۱۲ هزار نفر نیز با دریافت دُز دوم علیه بیماری کووید-۱۹ ایمن شده‌اند.

وی ادامه داد: در شهرستان شاهین‌‍دژ سه پایگاه تجمیعی شامل مرکز جامع سلامت شهری شماره ۲، مرکز جامع سلامت "محمودآباد" و مرکز جامع سلامت "کشاورز" همه روزه آماده ارایه خدمات واکسیناسیون و ایمن سازی هستند و امیدواریم با اختصاص واکسن موردنیاز از دانشگاه علوم پزشکی استان بزودی تمام گروه های هدف و پر خطر واکسینه شوند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شاهین‌دژ با اشاره به اینکه هفت پایگاه بهداشتی در سطح روستاها نیز در امر واکسیناسیون به روستاییان درحال فعالیت است، اضافه کرد: روزانه بین ۲ تا سه هزار دز واکسن کرونا به افراد واجد شرایط و جامعه هدف تعیین شده در این شهرستان تزریق می‌شود.

قلندرزاده با اشاره به اینکه ۷۰ هزار نفر بالای ۱۸ سال در این شهرستان وجود دارد، گفت: حدود ۴۰ هزار نفر دیگر در انتظار تزریق واکسن هستند که طی یک ماهه آینده تمامی آنان حداقل یک دز را دریافت می‌کنند.

وی کرد: تنها راه شکست ویروس کرونا علاوه بر تزریق واکسن، رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی است براین اساس از تمام شهروندان درخواست داریم ما را در این بحران به وجود آمده یاری دهند.

وی همچنین نسبت به کاهش استفاده از ماسک و عادی انگاری کرونا از سوی شهروندان ابراز نگرانی کرد و گفت: سهل انگاری در رعایت شیوه نامه های بهداشتی به ویژه در استفاده از ماسک علاوه بر اینکه سلامت شهروندان را تهدید می‌کند، اقتصاد و پویایی شهرستان را هم با چالش جدی روبرو خواهد کرد.

شاهین‌دژ با ۹۸ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است؛ این شهرستان از جمله نخستین شهرستان‌های آذربایجان‌غربی بود که شیوع بیماری کرونا در آن تثبیت شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha