پلیس آمریکا حصارهای امنیتی در مقابل کنگره نصب می‌کند

تهران- ایرنا- پلیس کنگره آمریکا سرگرم نصب حصارهای امنیتی در مقابل کنگره این کشور برای جلوگیری از آشوب‌های احتمالی توسط چپ‌گرایان تندرو شده است.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از "سی بی‌اس نیوز"، پلیس کنگره آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: ما از پویش اینترنتی نگران کننده برای راهپیمایی در تاریخ ۱۸ سپتامبر باخبر هستیم. 
تام مانگر رئیس نیروی پلیس کنگره آمریکا گفت: ما اینجا هستیم تا بر اساس قانون اساسی آمریکا از حق همه افراد برای تظاهرات مسالمت‌آمیز، حفاظت کنیم. به هرکسی که به ایجاد دردسر فکر می‌کند، هشدار می‌دهم که در خانه بماند. ما قانون را اجرا کرده و خشونت را تحمل نمی‌کنیم. 
گروه‌های معترض و طرفدار دونالد ترامپ رییس جمهوری سابق آمریکا به دنبال برگزاری راهپیمایی موسوم به "عدالت برای ششم ژانویه" هستند. این گروه در واقع مخالف محاکمه افرادی هستند که در ششم ژانویه سال جاری میلادی به ساختمان کنگره آمریکا حمله کردند. 
ششم ژانویه ۲۰۲۱  (۱۷ دی) کنگره آمریکا مشغول شمارش آرای مجمع گزینندگان (الکترال کالج) برای تایید نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری سوم نوامبر بود که بعد از اعتراض چند قانونگذار آمریکایی به نتیجه رأی‌گیری در ایالت آریزونا، دونالد ترامپ از هوادارانش خواست تظاهرات به اصطلاح مسالمت‌آمیز برگزار کنند. 
با این حال، طرفداران ترامپ در جمعیتی بزرگ به کنگره حمله کرده و بعد از درگیر شدن با نیروهای امنیتی، توانستند وارد ساختمان و اتاق‌های مختلف آن شوند. در جریان این حمله خشونت آمیز، پنج نفر از جمله یک نیروی پلیس کشته شدند. 
حمله هواداران ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا با استیضاح دوم او در کنگره همراه شد. با این حال محاکمه ترامپ در مجلس سنای آمریکا با مخالفت جمهوری‌خواهان مواجه شد و شکست خورد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha