مرکز درمانی مادرتخصصی ولی‌ عصر (عج) اراک از چرخه خدمات کرونا خارج شد

اراک - ایرنا- رئیس بیمارستان ولی‌عصر ( عج) اراک گفت: این مرکز مادر تخصصی درمانی در استان مرکزی که درپیک پنجم ماموریت‌های اصلی خود را با هدف خدمات‌دهی به مبتلایان کووید ۱۹ به حداقل رسانده بود، شرایط عادی خدمات‌دهی به بیماران را از سرگرفت.

 به گزارش روز سه‌شنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اراک دکتر «رضا شجاعی» افزود: این مرکز مادر تخصصی قطب ارایه خدمات به بیماران تروما و حادثه استان مرکزی و سایر شهرهای تابعه است که در پیک پنجم کرونا فشار مضاعفی را در خدمات تخصصی درمانی به مبتلایان متحمل شد و ماموریت‌های این بیمارستان اکنون به روال قبل بازگشته است. 

وی تاکید کرد: از ماه گذشته به دنبال افزایش موارد بستری بیماران مبتلا به کووید ۱۹ و تکمیل ظرفیت مراکز درمانی امیرالمومنین (ع)، آیت الله خوانساری و بیمارستان امیرکبیر، این مرکز درمانی نیز پذیرای مبتلایان پرتعداد کووید ۱۹ شد.
رئیس بیمارستان ولیعصر (عج) اراک اظهار داشت: این امر بار مضاعفی بر دوش سانتر تروما و حوادث استان گذاشت و ارایه خدمات با کیفیت نیروها و پرسنل باید تقسیم‌ می‌شدند تا علاوه بر خدمات دهی به بیماران کرونایی وموارد آسیب‌دیده، جراحات و تروما را  نیز زیر پوشش داشته باشند که این امر لطمه‌ای را به بخش درمان و خدمت‌رسانی به بیماران ترومایی وارد می‌کرد.

دکتر شجاعی ادامه داد: اکنون این مرکز آماده ارایه خدمات درمانی مناسب به بیماران حادثه  دیده است و شهروندان می‌توانند با اطمینان خاطر  به این مرکز مراجعه کنند اما این امر منوط بر این است که وارد پیک دیگر بیماری نشویم. 

وی خاطرنشان کرد: از تمام شهروندان انتطار می‌رود در فرایند واکسیناسیون شرکت کرده و پروتکل‌های بهداشتی را با حساسیت تا  قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا انجام دهند و با این رفتار مسئولانه کادر درمان را یاری دهند.
شیوع ویروس کرونا از اسفندماه سال ۹۸ آغاز شد و استان مرکزی پس از قم در زمره نخستین استان‌هایی بود که موارد ابتلا در آن مشاهده شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha