۲۳ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۸:۴۹
کد خبرنگار: 996
کد خبر: 84470224
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

۱۶۰ بیمار مبتلا به کرونا در بروجرد بستری هستند

بروجرد - ایرنا - رییس شبکه بهداشت و درمان بروجرد گفت: ۱۶۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی شهرستان بستری هستند و انتظار می‌رود مردم همچنان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند، تا بتوانیم از این پیک عبور کنیم.

دکتر امین ثروتی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۴۰ درصد جمعیت هدف دُز اول و حدود ۲۰ درصد نیز هر ۲ دُز واکسن کرونا را دریافت کرده اند.
وی افزود: با توجه به افزایش آمار مبتلایان در این شهرستان دانشگاه علوم پزشکی لرستان سن تزریق واکسن را تا ۱۸ سال کاهش داده است.
دکتر ثروتی بیان کرد: با کاهش سن تزریق واکسن میزان تقاضای واکسن افزایش که برای رفاه شهروندان تعداد مراکز تجمیعی از ۶ مرکز به ۱۳مرکز افزایش یافته است.
رییس شبکه بهداشت و درمان بروجرد اضافه کرد: با توجه به افزایش تعداد مراکز تزریق واکسن به زودی میزان تزریق انواع واکسن کرونا از روزی ۶ هزار دُز در این شهرستان به ۱۰ هزار دُز افزایش خواهد یافت.
وی با اشاره به برنامه جدید وزارت بهداشت مبنی بر واکسیناسیون دانش آموزان ادامه داد: در صورت شروع تزریق واکسن دانش آموزان این مهم نیز به صورت جدی در بروجرد پیگیری خواهد شد.
دکتر ثروتی گفت: با تسریع در کار واکسیناسیون به زودی شاهد کاهش تعداد مبتلایان و آمار فوتی ناشی از کرونا و عبور از پیک پنجم خواهیم بود.

در حال حاضر تمامی ۱۱شهرستان‌ لرستان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha