۳۳۰ میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی به خراسان جنوبی ابلاغ شد

بیرجند - ایرنا - مدیرکل هماهنگی امور سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری خراسان جنوبی گفت: سهم تسهیلات قرض‌الحسنه استان در حوزه مشاغل خانگی به میزان ۳۳۰ میلیارد ریال برای سال جاری ابلاغ شد.

علی اکبر اکبری راد روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مشاغل خانگی مدتهاست که به عنوان شغل درآمدی نسبتا پایدار معرفی شده و از مزایای خوبی برخوردار است.

وی اظهار داشت: انجام فعالیت در خانه منجر به کاهش هزینه اجاره یا خرید مکان فعالیت شغلی و کسب و کار می‌شود.

مدیرکل هماهنگی امور سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری خراسان جنوبی تصریح کرد: توسعه مشاغل خانگی زمینه‌ساز بهبود وضعیت اقتصادی خانوار و جامعه است تلاش‌ برای توسعه مشاغل خانگی در استان امری ضروری است.

وی عنوان کرد: ۳۲۳ رشته مشاغل خانگی در حوزه‌های صنایع دستی، فرش دستباف و رشته‌های مرتبط با صنایع، تولیدی (صنعت و خدمات)، امور تولیدات دامی، شیلات، صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی و عشایری و فعالیت‌های فرهنگی و هنری وجود دارد که می‌توانند از این تسهیلات ارزان قیمت بهره‌مند شوند.

اکبری راد یادآور شد: دستگاه‌های اجرایی صادر کننده مجوز فعالیت مشاغل خانگی شامل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، فرهنگ و ارشاد اسلامی، صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی هستند.

وی گفت: با توسعه مشاغل خانگی زمینه همکاری اعضای خانواده و بهره‌گیری از توان سایر اعضای خانواده به عنوان نیروی کار و کمک به استحکام بیشتر خانواده را فراهم خواهیم کرد.

مدیرکل هماهنگی امور سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری خراسان جنوبی افزود: صنایع دستی دارای ۵۷ رشته، فرش و رشته‌های مرتبط ۱۲ رشته، تولیدی ۶۴ رشته، بخش کشاورزی، عشایری، دام و از این قبیل ۵۹ رشته و فعالیت‌های فرهنگی ۱۳۱ رشته هستند که مشمول بهره‌مندی از این تسهیلات ارزان قیمت خواهند شد.

وی از افزایش پنج برابری این تسهیلات نسبت به سال گذشته خبر داد و اظهار داشت: بانک‌های عامل توسعه تعاون و رفاه کارگران در سطح استان این تسهیلات را به متقاضیان واجد شرایط پرداخت خواهند  کرد.

اکبری راد با اشاره به اینکه مشاغل خانگی دارای ظرفیت‌ها و توانایی‌های قابل توجه برای ایجاد اشتغال هستند عنوان کرد: اولویت پرداخت این تسهیلات با مجریان پشتیبان، تعاونی‌های دارای ظرفیت خوشه سازی، پیشران‌های فعال در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی که در صدد توسعه فعالیت‌شان هستند و همچنین متقاضیان آماده ورود به بازار و دارای مجوز مشاغل خانگی خواهد بود.

وی به ظرفیت‌های استان اشاره کرد و گفت: تسهیلات بانکی قرض‌الحسنه مشاغل خانگی در طول سال به طرح‌های منطبق بر ظرفیت اولویت‌های این استان و مورد تایید دستگاه‌های اجرایی پرداخت خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha