۲۳ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۱۶
کد خبرنگار: 1271
کد خبر: 84470154
۰ نفر

برچسب‌ها

اخبار کوتاه از اشنویه

مهاباد- ایرنا- برخورد با صیادان متخلف سهرە طلایی، تشکیل پرونده برای سە مورد تخلف شکار و کشف بیش از یک کیلوگرم مواد مخدر از مهمترین اخبار اشنویه طی هفته جاری است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست اشنویه روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طی گزارش های واصلە مردمی مبنی بر حضور صیادان متخلف و زنده‌گیر پرنده سهرە طلایی در یکی از زیستگاه‌های این شهرستان، یگان حفاظت محیط زیست بلافاصلە در محل حضور پیدا کرد.

کریم خضری افزود: متخلفان بە محض مشاهدە ماموران از محل متواری و وسایل و ادوات صید را در محل تخلف بەجا گذاشتند.

وی با اشارە بە اینکه تحقیق برای شناسایی این افراد ادامه دارد، اظهار داشت: هشت قطعە سهرە طلایی، سە عدد قفس، یک دستگاە ضبط صوت، سە رشتە تور دام و سایر ادوات صید از افراد متواری ضبط و توقیف و پروندە مقدماتی در این راستا تشکیل شد.

وی ادامە داد : پرندگان کشف شده از این متخلفان در یکی از زیستگاه‌های این شهرستان بە دامن طبیعت بازگرداندە شدند.

تشکیل پرونده برای سە مورد تخلف شکار در اشنویه

خضری افزود: طی هفته جاری با سە مورد تخلف شکار پرندگان در این شهرستان رخورد بە عمل آمده و پرونده آنها به دستگاه قضایی ارجاع داده شده است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست اشنویه با انتقاد از ازدیاد پدیدە شکار در این شهرستان و ورود افراد غیر بومی برای صید و شکار به این شهرستان گفت: از این افراد لاشە ۹ قطعە کبوتر و سە قبضە اسلحە مجاز و سایر ادوات شکار کشف و ضبط گردید و پروندە مقدماتی تشکیل گردیدە است.

وی از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه شکار و زنده‌گیری پرندگان در این شهرستان توسط شکارچیان با شماره تلفن ۴۴۶۲۶۲۳۱ اطلاع دهند.

کشف بیش از یک کیلوگرم مواد مخدر در اشنویه

فرمانده انتظامی اشنویه گفت: این میزان مواد مخدر با هوشیاری و شناسایی و اقدام به موقع ماموران انتظامی مبارزه با مواد مخدر این شهرستان کشف و ضبط شده است.

سرهنگ طالب محمد قلیزاده افزود: در این رابطه یک نفر دستگیر شده است که متهم پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مراجع قضایی شد.

وی از همکاری و تعامل مردم با عوامل انتظامی در این شهرستان قدردانی کرد و گفت: شهروندان در صورت مشاهده افراد مشکوک و توزیع‌کنندگان مواد مخدر با شماره تلفن ۱۱۰ تماس و عوامل انتظامی را مطلع سازند تا با سوداگران مرگ برخورد قانونی شود.

مقابله با سرقت، مقابله با کالای قاچاق، مبارزه با مواد مخدر، مبارزه با ناهنجاری‌ها و بداخلاقی‌های اجتماعی و کاهش تصادف‌ها از اولویت‌های پنج‌گانه انتظامی این استان در سال جاری است.

شهرستان اشنویه  با ۷۴ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha