لایحه بازآفرینی محدوده حرم عبدالعظیم (ع) و محله نفرآباد بررسی می‌شود

تهران-ایرنا- اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوازدهمین جلسه شورا، لایحه شهرداری تهران در خصوص «مجوز انتشار اوراق مالی اسلامی جهت بازآفرینی محدوده پیرامونی حرم حضرت عبدالعظیم حسنی و محله تاریخی نفرآباد» را بررسی می‌کنند.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران، جلسه علنی امروز خود را با بررسی لایحه شهرداری تهران در این خصوص آغاز می‌کنند.

گفتنی‌ست در جلسه سوم شورا، از شهرداری تهران خواسته شده بود با لایحه ای از ظرفیت اوراق مشارکت برای نوسازی و بازآفرینی اطراف حرم حضرت عبدالعظیم (ع) و محله تاریخی نفرآباد شهرری استفاده کند.

در جلسه امروز شورا، همچنین ۶ نفر از نمایندگان شورا برای عضویت در شعبه های اول و دوم کمیسیون موضوع تبصره ذیل بند بیستم ماده ۵۵ قانون شهرداری انتخاب می شوند.

برپایه بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری، این نهاد موظف است از ایجاد و تاسیس کلیه اماکن که به نحوی موجب بروز مزاحمت برای ساکنین یا مخالف اصول بهداشت در شهرهاست، جلوگیری کند و با نظارت و مراقبت در وضع دودکش های اماکن و کارخانه ها و وسائط نقلیه که کارکردن آنها دود ایجاد می کند از آلوده شدن هوای شهر جلوگیری نماید و هر گاه تاسیسات مذکور فوق قبل ازتصویب این قانون بوجود آمده باشد آنها را تعطیل کند و اگر لازم شود آنها را به خارج از شهر انتقال دهد.

 در ادامه جلسه امروز، ۲ نفر از اعضای شورا به عنوان عضو ناظر هیات مدیره شرکت آب و فاضلاب شهر تهران در اجرای تبصره ششم انتخاب می‎شوند.
 
در پایان نیز ۲ نفر از کارشناسان خبره موضوع بند «ه» ذیل ماده دوم مصوبه « تشکیل ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت‎های سازمان‎های مردم نهاد شهر تهران» برای عضویت در ستاد مذکور انتخاب خواهند شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha