معاونت علمی ریاست جمهوری از ۷ هزار طرح پژوهشی حمایت کرد

تهران - ایرنا - معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام کرد که از سال ۹۲ تا مردادماه ۱۴۰۰ از بیش از هفت هزار طرح‌ پژوهشی، رساله دکتری، پسادکتری، کرسی و گرنت پژوهشی حمایت کرده اند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اکنون حمایت از طرح‌های پژوهشی پژوهشگران یکی از اقداماتی است که مسیر تحقیقات و تولید محصولات فناورانه را هموار کرده است.

براساس این گزارش، صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با این اقدام حمایتی خود از سال ۹۲ تا مرداد ماه ۱۴۰۰ بیش از هفت هزار طرح‌ پژوهشی، رساله دکتری، پسا دکتری، کرسی و گرنت پژوهشی را حمایت کرده است. حمایتی فناورانه تا با استفاده از آن پژوهشگران طرح یا پژوهش خود را توسعه دهند و در نهایت منجر به تولید دستاوردی فناورانه شود.

طبق اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، همچنین با این حمایت به حل مسائل کشور کمک می‌شود زیرا این حمایت براساس اولویت‌های علمی کشور در شاخه‌های مختلف علوم است. توانمندسازی اعضای هیات علمی و فارغ‌التحصیلان نیز از دیگر اهدافی است که در این کار دنبال می‌شود. گرچه دستاورد مهم آن توسعه محصولات ایران‌ساخت است و علاوه بر آن کمکی برای پژوهشگران است تا پژوهش آنها ادامه دار باشد و به نتیجه برسد.

بیش از ۱۱ کارگروه علمی و تخصصی در حوزه‌هایی همچون ریاضی و فیزیک، علوم پزشکی، علوم اقتصاد، فنی و مهندسی، علوم اقتصاد، میان گروهی، هنر و معماری، علوم پایه، کشاورزی و منابع طبیعی و علوم دامی در صندوق فعال هستند که طرح‌های پژوهشی محققان کشور را دریافت و ارزیابی می‌کنند و در صورت تایید نهایی از آنها حمایت می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha