«باروز» با انتخابی ملی‌پوش شد؛ نبرد احتمالی یزدانی و تیلور در نروژ

تهران- ایرنا- ترکیب تیم ملی کشتی آزاد آمریکا با برگزاری انتخابی در ۶ وزن مشخص شد. باروز ملی‌پوش آمریکا در وزن ۷۹ کیلوگرم در جهانی نروژ شد.

به گزارش ایرنا، مدال‌آوران کشتی آزاد آمریکا در المپیک توکیو همچون تیم ملی کشتی آزاد کشورمان بدون برگزاری مسابقه انتخابی مجوز حضور در پیکارهای جهانی را کسب کرده بودند.

این در حالی است که هر پنج ملی‌پوش کشتی آزاد آمریکا در المپیک توکیو صاحب مدال شدند. این تیم فقط در وزن ۶۵ کیلوگرم سهمیه المپیک نداشت.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم گیبل استیوسون که طلای المپیک را کسب کرد از دنیای کشتی خداحافظی کرد و به ورزش پردرآمد رزمی ترکیبی رفت و با سازمان معتبر UFC قرارداد امضا کرد.

در همین راستا، حضور توماس گیلمان در وزن ۵۷ کیلوگرم و دارنده مدال برنز المپیک‌، کایل دیک در وزن ۷۴ کیلوگرم دارنده مدال برنز المپیک، دیوید تیلور در وزن ۸۶ کیلوگرم دارنده مدال طلای المپیک و کایل اسنایدر در وزن ۹۷ کیلوگرم دارنده مدال نقره در پیکارهای جهانی قطعی شد و رقابت‌های انتخابی در وزن‌های  ۶۱، ۶۵، ۷۰، ۷۹، ۹۲ و ۱۲۵ کیلوگرم برگزار شد.

طبق قوانین داخلی فدراسیون کشتی امریکا مدعیان در فینال انتخابی باید ۲ پیروزی از ۳ مبارزه کسب کنند قانونی که در برخی از مسابقات انتخابی کشتی کشورمان از استفاده می‌شود.

در وزن ۷۹ کیلوگرم، جردن باروز که به اجبار بعد از شکست مقابل کایل دیک در انتخابی المپیک، حضور توکیو رو از دست داد، برای رسیدن به جهانی نروژ از ۷۴ به ۷۹ کیلوگرم تغییر وزن داد و در مبارزه فینال، الکس درینگر را شکست داد.

در وزن ۹۲ کیلوگرم جی‌دن کاکس با برتری برابر کالین مور یکبار دیگر مسافر پیکارهای جهانی شد.

از نکات جالب توجه در تیم ملی کشتی آزاد امریکا که مدعی قهرمانی جهان نیز است، شکست ناپذیری جردن باروز، دیوید تیلور و جی‌دن کاکس مقابل حریفان ایرانی است.

به طور حتم مبارزه چهارم حسن یزدانی برابر دیوید تیلور از حساس‌ترین مبارزه‌های جهانی نروژ خواهد بود. جایی که یزدانی به طور حتم برای انتقام به روی تشک خواهد رفت. یزدانی ۳ مرتبه در جام جهانی ۲۰۱۷ کرمانشاه، جهانی ۲۰۱۷ فرانسه و المپیک توکیو برابر تیلور شکست خورده است.

باروز نیز پیش از این برابر همه حریفان ایرانی همچون صادق گودرزی، عزت‌الله اکبری، مرتضی رضایی‌قلعه، علیرضا قاسمی و پیمان یاراحمدی را شکست داده و حال باید ببینیم محمد نخودی نماینده وزن ۷۹ کیلوگرم کشورمان در صورت رویارویی با او می‌تواند به طلسم شکست‌ناپذیری او پایان دهد.

جی‌دن کاکس نیز چندین مرتبه موفق به شکست علیرضا کریمی در وزن ۹۲ کیلوگرم شده است. کامران قاسمپور آزادکار وزن ۹۲ کیلوگرم ایران در پیکارهای جهانی است.

رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی سال ۲۰۲۱ جهان روزهای ۱۰ تا ۱۸ مهر در شهر اسلو پایتخت نروژ برگزار خواهد شد.

ترکیب نهایی تیم ملی کشتی آزاد آمریکا در نروژ از این قرار است: 

وزن ۵۷ کیلوگرم: توماس گیلمان
وزن ۶۱ کیلوگرم: دیتون فیکس
وزن ۶۵ کیلوگرم: یانی دیاکومیهالیس
وزن ۷۰ کیلوگرم: جیمز گرین
وزن ۷۴ کیلوگرم: کایل دیک
وزن ۷۹ کیلوگرم: جردن باروز
وزن ۸۶ کیلوگرم: دیوید تیلور
وزن ۹۲ کیلوگرم: جی دن کاکس
وزن ۹۷ کیلوگرم: کایل اسنایدر
وزن ۱۲۵ کیلوگرم: نیک گویازدوفسکی

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha