گمرک جمهوری آذربایجان دریافت عوارض از کامیونهای ایرانی را تشریح کرد

 باکو - ایرنا - کمیته دولتی گمرک جمهوری آذربایجان روز دوشنبه در واکنش به گزارش برخی رسانه‌ها، موضوع دریافت عوارض گمرکی از کامیونهای ایرانی در مسیر جاده گروس – قافان در قره باغ را تشریح کرد .

در گزارش کمیته دولتی گمرک جمهوری آذربایجان در این زمینه آمده است، طبق قانون مالیات از خودروهای کشورهای خارجی در حین ورود به خاک جمهوری آذربایجان و هنگام خروج  از این کشور، عوارض جاده‌ای دریافت می‌شود .

در این گزارش آمده است: بنا به این قانون از خودروهای خارجی علاوه بر عوارض جاده‌ای ، باید عوارض صدور مجوز تنظیم حمل و نقل جاده‌ای بین‌المللی نیز  پرداخت کنند.

در ادامه این گزارش اضافه شد: در حال حاضر نهادهای گمرکی در راستای تامین مفاد مربوطه این قانون در سراسر کشور، اقدام می‌کنند.

رسانه‌های جمهوری آذربایجان در دو روز گذشته گزارشهای در باره توقف کامیونهای ایرانی در حین بازگشت از منطقه قره باغ در جاده «گروس - قافان» در بخش روستای «عیوضلی» شهرستان آزاد شده «قبادلی» جمهوری آذربایجان، منتشر کردند.

طبق گزارش این رسانه‌ها، رانندگان کامیونهای ایرانی در رابطه با حرکت بدون مجوز در خاک جمهوری آذربایجان یکصد دلار جریمه می‌شوند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha