دانشگاه علوم پزشکی شیراز: فریب شیب نزولی موج پنجم کرونا را نخورید

شیراز - ایرنا- مسوولان بهداشت و درمان استان فارس با بیان اینکه استان فارس در شیب نزولی موج پنجم کرونا قرار دارد از شهروندان خواستند تا با ساده انگاری فریب شیب نزولی را نخورند و همچنان فاصله گذاری اجتماعی و شیوه نامه های بهداشتی را رعایت کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز روز دوشنبه در چهارصد و چهارمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه از خانواده ها خواست تا برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری، ضمن رعایت شیوه نامه های بهداشتی، اولویت خود را مراجعه به مراکز واکسیناسیون و تزریق واکسن کرونا قرار دهند.

مهرزاد لطفی با اعلام اینکه روز یکشنبه در فارس، بیش از ۱۲۲ هزار و یکصد دز واکسن کرونا تزریق شده است، افزود: به دلیل نقش مهم واکسیناسیون در افزایش ایمنی عمومی در برابر این اپیدمی، با تلاش مجموعه سلامت فارس، تعداد و ساعات کاری مراکز تزریق واکسن در شیراز و شهرستان های استان افزایش قابل توجهی یافته است و به صورت روزانه شاهد ثمربخشی این تلاش ها هستیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام آمادگی کامل مجموعه سلامت برای تزریق گسترده واکسن کرونا، از تیم واکسیناسیون دانشگاه و همکاری سازمان های حمایت گر نظیر مجموعه های نظامی و انتظامی و سپاه فجر فارس در این اقدام ملی تقدیر کرد.

لطفی ضمن پیگیری آمار نمونه های انجام شده آزمایش کرونا طی روز یکشنبه تاکنون در فارس و پایش عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی کرونا استان، به بررسی آمار ابتلا در نقاط مختلف استان، علت های جان باختن مبتلایان طی ۲۴ ساعت گذشته، وضعیت سلامت افراد بستری و بهبود یافته و روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی استان پرداخت.

بستری ۳۰۹ بیمار جدید مشکوک یا مبتلا به کرونا  در بیمارستان های استان طی ۲۴ ساعت گذشته

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، آخرین وضعیت کرونا  در استان فارس را از ابتدای شیوع تا دوشنبه بیست و دوم شهریور ۱۴۰۰، اعلام کرد.

 سید روح اله حسینی، از بستری ۳۰۹ بیمار جدید مبتلا یا مشکوک به کرونا در بیمارستان های استان خبر داد و گفت: هم اکنون سه هزار و ۱۲ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۳۱۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

او با اشاره به اقدامات تیم های مدافع سلامت استان برای تسریع در روند شناسایی بیماران افزود: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، در مجموع بیش از یک میلیون و ۴۶۴ هزار و ۳۹۶ مورد تست تشخیصی شامل تست مولکولی یا PCR و تست سریع در فارس انجام شده که از این تعداد یک میلیون و ۲۹۱ هزار و ۴۳۲ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده و با بررسی نمونه های انجام شده، ۳۸۹ هزار و ۷۹۷ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

 همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۷۲ هزار و ۹۶۴ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۳۷ هزار و ۷۳۹ بیمار مثبت شناسایی شده و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۲۷ هزار و ۵۳۶ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با ابراز تاسف از جان باختن ۱۶ هم استانی دیگر در اثر ابتلا به این بیماری طی روز یکشنبه تاکنون، مجموع جانباختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا  بیست و دوم شهریور را ۶ هزار و ۴۴۸ نفر اعلام کرد.

 حسینی در ادامه از بهبودی ۳۷۶ هزار و ۵۷۲ نفر از ابتدای شیوع بیماری تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

تزریق بیش از ۲ میلیون و ۳۰۶ هزار دز واکسن کرونا در فارس

او با بیان اینکه تا کنون، یک میلیون و ۶۰۳ هزار و ۳۶ دز نوبت اول و ۷۰۳ هزار و ۳۳۵ دز نوبت دوم واکسن علیه کرونا در مراکز واکسیناسیون به مردم استان فارس تزریق شده است، افزود: همچنین با ۱۲۲ هزار و ۱۰۰ دز واکسن تزریق شده طی روز گذشته، مجموع تعداد دز تزریق شده واکسن کرونا تاکنون در فارس به ۲ میلیون و ۳۰۶ هزار و ۳۷۱ دز رسید.

این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به روند نزولی آمار جانباختگان کرونا در استان فارس و بهبود نسبی شرایط این بیماری در موج پنجم، توجه به دو نکته را حایز اهمیت دانست و یادآور شد: برای پیشگیری از اوج گیری مجدد این اپیدمی باید از ساده انگاری پرهیز شود و رعایت شیوه نامه های بهداشتی و پیشگیرانه را با جدیت دنبال کنیم.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز مشارکت در امر واکسیناسیون کووید ۱۹ و تشویق شهروندان به انجام به موقع این امر را گام دوم برای پیشگیری از اوج گیری مجدد ویروس کرونا عنوان کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha