زن باردار مبتلا به کرونا در هرمزگان از مرگ نجات یافت

بندرعباس- ایرنا- سرپرست مدیریت امور بیماری ها و مراکز تشخیصی و درمانی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: زن باردار مبتلا به کرونا پس از ۳۸ روز بستری با همت و تلاش بی وقفه کادر درمان از مرگ نجات یافت.

دکتر بهتا صدیق روز دوشنبه با اعلام این خبر به رسانه ها افزود: این زن باردار ۳۱ ساله که در هفته ۲۱ بارداری قرار داشت با علائم ابتلا به کرونا در بخش کووید ۱۹ مجتمع پیامبر اعظم (ص) بستری شد و سپس به علت شدت علائم به آی.سی.یو کووید انتقال یافت.

وی بیان داشت:  این زن باردار در سیر بستری تحت تهویه مکانیکی با ونتیلاتور و تراکئوستومی  و مراقبت های تخصصی پزشکی و پرستاری  قرار گرفت و در نهایت پس از ۳۸ روز بستری و جدال با بیماری با همت و تلاش بی وقفه کادر درمان، با حال عمومی خوب از بیمارستان ترخیص گردید.

سرپرست مدیریت امور بیماری ها و مراکز تشخیصی و درمانی معاونت درمان هرمزگان اعلام کرد: خدمات ارزشمند کادر درمان در بهبود وضعیت بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در مرکزهای درمانی سراسر استان ستودنی است.

دکتر صدیق با اشاره به اهمیت و حساسیت ویژه به حفظ سلامت مادران باردار در نظام توسعه سلامت ادامه داد: در شرایط بحرانی موجود، تلاش های شبانه روزی و بی وقفه پزشکان و  پرستاران تمامی بیمارستان های استان هرمزگان که منتهی به بهبود وضعیت بیماران، بویژه بیماران با شرایط خاص می شود جای قدردانی دارد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان نیز گفت: تاکنون ۷۱ درصد از زنان باردار در این استان علیه ویروس کرونا واکسینه شده اند که شهرستان های بندرخمیر و رودان با ۱۰۰ درصد بیشترین واکسیناسیون و کیش و پارسیان به ترتیب با ۲۱ و ۳۰ درصد کمترین مناطقی هستند که زنان باردار واکسن دریافت کرده اند.

دکتر فاطمه نوروزیان افزود: از آغاز همه گیری ویروس کرونا تاکنون، ۱۹ زن باردار بر اثر بیماری کووید ۱۹ در استان هرمزگان جان خود را از دست داده‌اند که از این شمار ۱۳ مورد در سالجاری فوت شده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha