ثبت نام ۵۰ هزار نفر برای حضور در پیاده‌روی اربعین در سامانه سماح

تهران - ایرنا - حدود ۵۰ هزار نفر در ساعات اولیه امروز(دوشنبه) برای حضور در پیاده‌روی اربعین حسینی در سامانه سماح پیش ثبت نام کردند.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی حج، نام نویسی مشتاقان زیارت عتبات در اربعین حسینی، از ساعت ۹ امروز به صورت اینترنتی آغاز شد و در ساعت اولیه حدود ۵۰ هزار نفر پیش ثبت نام کردند.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی و آقای علی‌رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت امروز در بازدید از مرکز نام نویسی سامانه سماح بر روند پیش ثبت نام و ثبت آمار علاقه مندان حضور در مراسم اربعین نظارت داشتند. 

لزوم فراهم کردن شرایط مناسب جهت تسهیل در ثبت نام زائران

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت  در این بازدید ضمن قدردانی از مسئولان و مدیران فعال در این بخش بر لزوم فراهم کردن شرایط مناسب جهت تسهیل در ثبت نام زائران تاکید کرد و گفت: باید کاری کرد تا مشتاقان زیارت بتوانند در کمترین زمان ممکن و به راحتی در این سامانه ثبت نام کنند.

ثبت نام ۵۰ هزار نفر برای حضور در پیاده‌روی اربعین در سامانه سماح

وی با اشاره به شرایط اعلام شده برای سفر زائران پیاده روی اربعین حسینی خاطرنشان کرد: متاسفانه به دلیل شیوع ویروس کرونا در جهان، در دو سال اخیر برخی محدودیت ها اعمال شده است به گونه ای که سال گذشته زائران از حضور در مراسم اربعین محروم شدند، اما امسال با توجه به تزریق واکسن کرونا، امکان این سفر زیارتی برای شماری از زائران فراهم شده است. البته در شرایط خاص کنونی هم امکان حضور میلیونی زائران خازجی در مراسم اربعین وجود ندارد و این موضوع باید مورد توجه همه مشتاقان زیارت قرار بگیرد.

سرپرست حجاج ایرانی، حفظ جان زائران را بسیار مهم برشمرد و افزود: باتوجه به محدودیت حضور زائران ایرانی در اربعین، باید شرایطی برای سایر مشتاقان زیارت فراهم می شد تا بتوانند از این مراسم معنوی بهره بگیرند، برگزاری مراسم «هم قدم با زائران اربعین» از اقدامات شایسته ای است که در این راستا می تواند تاثیرگذار باشد.

عراق در تصمیم جدید خود اعلام کرد که آمار زائران افزایش خواهد یافت

همچنین در حاشیه این بازدید آقای علی رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت به پیگیریهای صورت گرفته در خصوص اعزام مشتاقان زیارت به عتبات اشاره کرد و گفت: طبق تصمیم اولیه عراق، قرار بود که سی هزار زائر ایرانی به مراسم اربعین اعزام شوند که این تعداد هم به اعزام مواکب و اعضای کمیته های ستاد اربعین محدود شد، اما عراق در تصمیم جدید خود اعلام کرد که آمار زائران افزایش خواهد یافت و برای اینکه فرصت کافی برای بررسی شرایط و اعزام داشته باشیم اقدام به نام نویسی در سامانه سماح کردیم.

ثبت نام ۵۰ هزار نفر برای حضور در پیاده‌روی اربعین در سامانه سماح

وی یادآور شد: طبق اعلام دفتر نخست وزیر عراق، تمامی کسانی که مشتاق زیارت اربعین حسینی هستند، باید دو دز واکسن کرونا را تزریق کرده باشند و تنها از طریق مرزهوایی به این کشور سفر کنند. بنابراین تمامی مراحل ثبت نام  و اعزام زائران از طریق سامانه سماح انجام خواهد گرفت.

رئیس سازمان حج و زیارت درباره سهمیه هر استان برای اعزام به عتبات گفت: طبق آمار در مراسم زیارت اربعین سال ۱۳۹۸، سه میلیون و ۲۲۷ هزار نفر شرکت کرده بودند که براساس همین آمار، درصد سهمیه هر استان مشخص و اقدامات بعدی اعزام انجام خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha