آبان ماه شاهد بروز موج ششم کرونا در کرمانشاه خواهیم بود

کرمانشاه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: باتوجه به پیش بینی‌های صورت گرفته به احتمال زیاد آبان ماه امسال شاهد بروز موج ششم کرونا خواهیم بود لذا افراد باید هرچه سریعتر برای تزریق واکسن مراجعه کنند.

به گزارش ایرنا، دکتر محمودرضا مرادی عصر دوشنبه در نشست ستاد کرونا دانشگاه علوم پزشکی استان افزود: امکان بروز پیک ششم در کشور و استان محتمل است و طبق پیش بینی ها به نظر می رسد آبان ماه شاهد بروز پیک ششم باشیم و باید از هم اکنون برای مقابله با این پیک جدید آماده شویم.

وی اظهار داشت: اکنون روزهای پایانی تابستان را سپری می کنیم و متاسفانه بسیاری از مردم در این روزها مسافرت می روند و همین امر موجب تشدید گردش ویروس در کشور می شود و می تواند کشور را در معرض بروز پیک ششم قرار دهد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اضافه کرد: از طرفی از اواخر مهرماه با پایان گرفتن ماه صفر، مراسم جشن و عروسی از سرگرفته می شود و همین امر زمینه ساز بروز پیک ششم در کشور خواهد بود.

وی تاکید کرد: در مجموع بروز پیک ششم و شدت آن ارتباط مستقیمی با رفتار مردم دارد و هرچه رعایت پروتکل ها کمتر باشد، احتمال بروز پیک جدید و قدرت آن افزایش خواهد یافت.

واکسیناسیون یکی از راهکارهای مقابله با پیک ششم است

مرادی در ادمه یکی از راهکارهای اساسی مقابله با پیک ششم را تقویت روند واکسیناسیون در کشور و استان دانست و از همه افراد فراخوان شده خواست برای تزریق واکسن مراجعه کنند.

وی گفت: تامین واکسن به میزان کافی در استان صورت گرفته و از طرفی تمام مراکز واکسیناسیون فعال هستند و از تمام گروه های سنی طبق فراخوان های داده شده می خواهیم هرچه سریعتر برای تزریق واکسن مراجعه کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تاکید کرد: تزریق واکسن نقش موثری در کاهش مرگ و میر و موارد شدید کرونا دارد و انجام واکسیناسیون می تواند موجب کاهش فوتی ها در صورت بروز موج های بعدی کرونا شود. 

هم اکنون شاهد افزایش میزان مرگ و میر در استان هستیم

وی در ادامه گفت: موج پنجم کرونا در استان قدری آرام گرفته است، این موج جدید از شرق و جنوب کشور آغاز شد و برای همین با تاخیر به غرب کشور و کرمانشاه رسید و به تبع پایان گرفتن آن هم نسبت به استان‌های دیگر با تاخیر خواهد بود.

مرادی اظهار داشت: خوشبختانه در هفته گذشته قدری از شتاب این موج کاسته شده و در یکی دو روز گذشته شاهد اندک ثباتی در آمار بستری ها هستیم که نوید این را می دهد از اواخر هفته وارد سیر نزولی این موج شویم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: در هفته گذشته یک هزار و ۵۷۰ بستری داشتیم که این آمار به حدود یک هزار و ۵۰۰ بستری در هفته جاری رسیده و اگر مردم همکاری و پروتکل‌ها را رعایت کنند این شیب نزولی ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: اگر شیب نزولی در اواخر هفته شروع شده و ادامه پیدا کند، به احتمال زیاد تا اواخر مهرماه بتوانیم از این موج خارج شویم.

مرادی یادآور شد: به دنبال افزایش بستری های کرونا در هفته های گذشته، هم اکنون شاهد افزایش مرگ و میر کرونا در استان هستیم و تعداد بیماران با حال وخیم هم به ۶۳ نفر رسیده که احتمالا حدود نیمی از آنها جان خود را از دست می دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha