نیمی از جمعیت لارستان دُز اول واکسن کرونا را دریافت کردند

لارستان- ایرنا- معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی لارستان فارس با بیان اینکه نیمی از جمعیت لارستان، خنج و اوز دُز اول واکسن کرونا را دریافت کردند، گفت: تاکنون ۱۳۸ هزار دُز انواع مختلف واکسن کووید۱۹ تحویل این دانشکده شده است.

وحید یگانه روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: ۹۵ درصد از تعداد واکسن تحویلی در این شهرستان تاکنون به متقاضیان و افراد واجد شرایط تزریق شده است.

وی بیان کرد: تاکنون ۵۱ درصد از جمعیت بالای ۳۵ سال منطقه و شهرستان های لارستان، خنج و اوز واکسینه شده‌اند که در این گروه سنی ۳۸ درصد آنها تاکنون ۲ دُز را دریافت کرده‌اند.

وی یادآور شد: همچنین در گروه سنی بالای ۱۸ سال تاکنون ۳۹ درصد جمعیت زیرپوشش واکسینه شده که آمار کشوری تا ۱۵ شهریور برای این گروه سنی ۳۱ درصد بوده است.

یگانه می گوید: همچنین تاکنون ۲۴ درصد از جمعیت بالای ۱۸ سال منطقه هر 2 دُز واکسن خود را دریافت کرده‌اند که آمار کشوری برای دریافت هر ۲ مرحله در این رده سنی ۱۸ درصد است.

وی تاکید کرد که از روز سه شنبه ۲۳ شهریور نیز در تمامی بخش‌ها و توابع لارستان، خنج و اوز واکسیناسیون بدون محدودیت سنی انجام خواهد شد.

او گفت: همچنین  در مراکز این شهرستان‌ها افراد بالای ۳۰ سال واکسینه می‌شوند. از روزچهارشنبه ۲۴ شهریورنیز در مراکز شهرستان‌های لارستان، خنج و اوز واکسیناسیون افراد بالای ۳۰ سال و در توابع و بخش‌ها بالای ۱۸ سال آغاز می‌شود.

در شهرستان های لارستان، خنج و اوز ظرف ۴۸ ساعت گذشته ۵۰ نفر مبتلای جدید به کرونا شناسایی شده و تعداد بهبود یافتگان این سه شهرستان نیز از زمان بروز کرونا تاکنون ۲۱ هزار و ۱۹۰ نفر گزارش شده است.

براساس اعلام روز دوشنبه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ،طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۴۸ نفر دیگر از هموطنان بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند با تزریق یک میلیون و ۵۹۰ هزار و ۲۰۵ دُز واکسن کرونا، رکورد تزریق روزانه واکسن در کشور برای چندمین بار شکسته شد.

از دیروز(یکشنبه) تا امروز دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۲ هزار و ۵۴۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که سه هزار و ۱۶۳ نفر از آنها بستری شدند.

همچنین مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به پنج میلیون و ۳۱۸ هزار و ۳۲۷ رسیده است. خوشبختانه تاکنون چهار میلیون ۵۹۷ هزار و ۲۱۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

هم اینک ۱۶۸ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۰۹ شهر در وضعیت نارنجی و ۷۱ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha