۹۰ درصد معلمان اشنویه واکسن کرونا را دریافت کردند

مهاباد- ایرنا- رییس مرکز بهداشت اشنویه گفت: واکسیناسیون بیش‌از یکهزار و ۱۰۰ نفر از فرهنگیان و معلمان این شهرستان انجام شده و به این ترتیب ۹۰ درصد جمعیت فرهنگیان واکسینه شدند.

انور قادری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگارایرنا اظهار داشت: طبق آمار به روز و ارایه شده توسط اداره آموزش و پرورش، یک هزار و ۳۰۰ نفر از فرهنگیان و معلمان این شهرستان جهت واکسیناسیون معرفی شدند.

وی افزود: تاکنون ۹۰ درصد از معلمان دُز اول و ۷۰ درصد جمعیت مورد نظر از این گروه دُز دوم را دریافت کردند که امار مطلوب و مناسبی است.

رییس مرکز بهداشت اشنویه گفت: عملیات واکسیناسیون معلمان، فرهنگیان و مجموعه اداری آموزش و پرورش در مرکز تجمیعی شهدای غزه انجام می‌شود.

وی ادامه داد: ظرفیت تزریق روزانه این شهرستان از یک هزار به  ۲هزار دز واکسن ارتقا یافته است و از تمامی شهروندان دارای شرایط تقاضا داریم نسبت به واکسیناسیون مراجعه کنند.

قادری افزود:از آغاز واکسیناسیون بیماری کووید ۱۹ تاکنون، بیش از ۲۳ هزار نفر از شهروندان این شهرستان در گروه‌های مختلف این واکسن را دریافت کرده اند.

وی اظهار داشت: چهار پایگاه واکسیناسیون در  شهر و روستاهای این شهرستان برای تزریق واکسن کرونا راه‌اندازی شده و این مراکز در پایگاه "نالوس"، "آغبلاغ"، "نلیوان" و مرکز تجمیعی شهدای غزه فعال بوده و نسبت به پذیرش و تزریق واکسن کووید ۱۹ افراد اقدام خواهند کرد.

وی بیان کرد: واکسن‌های اختصاص یافته به شهرستان، قبل و پس از عملیات تزریق در سامانه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با حضور نمایندگان بخش‌های نظارتی، بهداشتی و درمانی ثبت و ضبط شده و همه دریافت‌کنندگان آن قابل رصد و پایش هستند.

اشنویه با ۷۵ هزار نفر در جنوب آذربایجان‌غربی واقع است و در وضعیت قرمز کرونایی به سر می‌برد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha