تلاش برای بین‌المللی شدن سوگواره فیلم‌کوتاه عاشورایی

تهران- ایرنا- دبیر سوگواره فیلم‌کوتاه عاشورایی تصویر دهم از حمایت و مشارکت عتبه مقدسه حسینی(ع) از این رویداد آیینی خبر داد و اعلام امیدواری کرد که از دوره‌های بعدی این سوگواره به صورت بین‌المللی برگزار شود.

محمد رهبر عصر دوشنبه در گفتگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا درباره حمایت عتبات مقدسه حسینی از این سوگوار، اظهار داشت: با توجه به اینکه هدف اصلی این سوگواره پاسداشت شعائر، سنت‌ها و آیین‌های حسینی و یادآوری وقایع عاشورا است، حضور عتبه مقدسه حسینی سبب می‌شود نام و یاد امام حسین(ع) در جای‌جای این رویداد به خوبی حس شود و شرکت‌کنندگان و دست‌اندرکاران، فعالیت زیر پرچم امام حسین(ع) و حضرت عباس(ع) را با جان و دل درک کنند.

رهبر گفت: با توجه به اینکه عتبه مقدسه حسینی در فضای بین‌المللی فعالیت‌های گسترده و جهان شمولی دارد، حضور این عتبه محترم به ما کمک می‌کند که از دوره‌های بعدی این سوگواره را به صورت بین‌المللی برگزار نماییم و شاهد حضور فیلمسازان در سطح جهانی باشیم.

دومین سوگواره فیلم‌کوتاه عاشورایی تصویر دهم با هدف محوری اشاعه و ترویج سنت‌ها و آیین‌های حسینی با مدیریت مجید مجیدی و دبیری محمد رهبر برگزار می‌شود.

هنرمندان برای شرکت در این رویداد تا پنجم مهرماه مصادف با اربعین حسینی فرصت دارند آثارشان را در قالب فیلم‌های کوتاه مستند، داستانی یا انیمیشن پس از تکمیل فرم درخواست، در سایت سوگواره تصویردهم به نشانی tasvir۱۰.ir بارگذاری کنند.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha