«شیشلیک» پروانه نمایش گرفت، «قهرمان» درخواست داد

تهران- ایرنا- فیلم سینمای «شیشلیک» به کارگردانی محمدحسین مهدویان پروانه نمایش گرفت و آخرین ساخته «اصغر فرهادی» با عنوان «قهرمان» درخواست دریافت پروانه نمایش داد.

به گزارش خبرنگار سینمایی ایرنا، هرچند با آمدن کرونا هیچ وقت تنور سینما داغ نشد اما کارشناسان و منتقدان سینما همواره تاکید و اعتقاد داشتند چاره کار گرم شدن سینماها اکران و نمایش فیلم‌های خوب و کنجکاو برانگیز است.

حالا بعد از نزدیک به ۲ سال که کرونا گریبان گیشه سینما را گرفته و تنها چند فیلم مثل دینامیت توانستند چند هفته‌ای رونق نصف و نیمه ای به گیشه ببخشند؛ به نظر می رسد با نمایش دو فیلم شیشلیک و قهرمان با توجه به سابقه کارگردانان این فیلم‌ها بعد از مدت ها خبر خوب در راه گیشه سینما است.

البته طبق آخرین خبرها فیلم سینمایی شیشلیک به کارگردانی محمدحسین مهدویان پروانه نمایش دریافت کرده است و حالا گمانه زنی ها درباره این است که پیش از آغاز چهلمین جشنواره فیلم فجر این فیلم اکران خواهد شد.

این فیلم به نوشته امیر مهدی ژوله، اولین کمدی مهدویان با نگاهی انتقادی به مسائل اجتماعی است که رضا عطاران، پژمان جمشیدی، جمشید هاشم‌پور، ژاله صامتی، وحید رهبانی، مه لقا باقری و عباس جمشیدی در آن بازی کرده‌اند. شیشلیک به تهیه کنندگی محمدرضا منصوری سال گذشته ، در ۳۰ جلسه و در پیک دوم کرونا در کشور ساخته شد.

اما اصغر فرهادی هم برای اکران فیلم جدید خود در ایران به شورای پروانه نمایش سازمان سینمایی درخواست داده است. قهرمان فرهادی تا کنون در  جشنواره‌های لندن، تورنتو، سارایوو، ملبورن، افق‌های نو لهستان و دوویل فرانسه دعوت شده است.

به نظر می‌رسد دست‌اندرکاران فیلم قهرمان در نظر دارند پیش از شروع اکران جهانی فیلم، نمایش عمومی آن را در داخل کشور آغاز کنند و اصغر فرهادی هم چند روز قبل درخواست پروانه نمایش این فیلم را برای اکران به سازمان سینمایی ارائه کرده است.

در این فیلم امیر جدیدی، محسن تنابنده، فرشته صدرعرفایی و سارینا فرهادی در کنار جمعی از بازیگران بومی شهر شیراز بازی کرده‌اند.

قهرمان در نخستین نمایش جهانی خود در بخش رقابتی اصلی جشنواره فیلم «کن» جایزه بزرگ هیات داوران را از این رویداد سینمایی دریافت کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha