شهردار جدید میاندوآب انتخاب شد

مهاباد- ایرنا- "مرتضی نجفی" در جلسه فوق‌العاده شورای اسلامی شهر میاندوآب به عنوان شهردار جدید این شهر انتخاب شد.

رییس شورای اسلامی شهر میاندوآب روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به فراخوان شورای ششم برای ارایه برنامه از سوی متقاضیان و داوطلبان تصدی پست شهرداری اظهار داشت: در این راستا ۱۸ نفر برنامه داده و چهار نفر شامل "احمد رستمی"، "افشین جنگجو"، "مجید صادقی" و "نریمان اسماعیلی" انصراف خود را اعلام کرده بودند.

فیروز تقوی افزود: همچنین برنامه کاندیداهای دیگر برای تصدی مسوولیت شهرداری به ترتیب طبق زمان‌بندی قبلی شامل "مرتضی نجفی"، "رامین محمدی"، "رضا منافی‌آذر، "بهنام دبیر"، "مرتضی ناصری"، "داریوش عسگری"، "عباس پورکریم"و "نادر محمدعلیپور" به شورای شهر تحویل داده شده بود که طی جلسه‌ای با دعوت از آنان مورد بررسی قرار گرفت.

وی اضافه کرد: همچنین "عادل بخشی"،" شاپور امامی"،"نادر بهرامی" و " مکاییل نریمانی " نامزدهای دیگری‌ برای قبول مدیریت شهرداری این شهر بودند که برنامه های خود را به شورای شهر ارایه داده بودند.

رییس شورای شهر میاندوآب با اشاره به جلسه فوق‌العاده امروز با دستور کار انتخاب شهردار که با حضور معاون عمرانی فرماندار و رییس اداره سیاسی فرمانداری این شهرستان برگزار شد، گفت: در این جلسه "مرتضی نجفی" با کسب چهار رای به عنوان شهردار جدید میاندوآب انتخاب شد و همچنین "مکاییل نریمانی" سه رای کسب کرد.

به گزارش ایرنا، شهردار جدید میاندوآب در حالی انتخاب شد که وی ۱۳ تیرماه سال جاری درراستای مصوبه شورای شهر و آن توسط هیئت تطبیق فرمانداری  از سمت شهرداری میاندوآب‌ برکنار شده بود.

نجفی عضو شورای پنجم شهر میاندوآب بود که در اول آبان ماه سال گذشته و پس از هفت ماه بلاتکلیفی با انتخاب شورای شهر سکان هدایت نهاد شهرداری را برعهده گرفته بود که توانست حدود ۹ ماه این سمت را حفظ کند.

شهر میاندوآب ۱۴۰ هزار نفر جمعیت دارد؛ شهرداری میاندوآب در سال ۱۳۲۷ تاسیس شده و تاکنون با ۵۸ شهردار و سرپرست مدیریت شده‌ است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha