۲۲ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۵۷
کد خبرنگار: 1162
کد خبر: 84469768
۰ نفر

برچسب‌ها

آغاز مسابقه طراحی شهری و اخبار کوتاه کیش

کیش - ایرنا - آغاز مسابقه طراحی شهری و جداره سازی مسیر بومی- فرهنگی، توانمندسازی محیط بانان و کارشناسان محیط زیست از جمله اخبار کوتاه کیش در روز دوشنبه ۲۲ شهریور است.

به گزارش ایرنا، از روابط عمومی شرکت عمران، آب و خدمات مسابقه " طراحی شهری و جداره سازی مسیر بومی- فرهنگی با هدف توسعه متوازن شهری و استفاده از ایده های برتر طراحی در کیش آغاز شد.

این مسابقه بر اساس شرایط و مقررات جامع مسابقات وزارت راه و شهر سازی و  با هدف استفاده از ایده های برتر و نوآوری دانش آموختگان رشته های معماری و شهرسازی و طراحی منظر و لند اسکیپ در طراحی شهری و جداره سازی مسیر بومی – فرهنگی  میدان سعدی تا مسجد خاتم برگزار می شود.

در نظر گرفتن شرایط ویژه محور بومی- فرهنگی و رعایت مقیاس و تناسبات طرح ،ساماندهی فضاهای باز شهری با اولویت بافت بومی موجود، توجه به مسیر مسجد خاتم تا مسجد اهل تسنن، ایجاد هماهنگی جداره ها با توجه به اجرایی و کم هزینه بودن و اصلاح هندسی مسیر طراحی از اولویت های این مسابقه است.

بر اساس این گزارش پیروز حناچی، فریبرز دولت آبادی ، شهاب الدین ارفعی، آرش مظفری و عبدالنبی شرفی داوری این مسابقه را بر عهده دارندو شرکت کنندگان می توانند  تا اول مهر ۱۴۰۰ برای نام نویسی و دریافت کد رهگیری از طریق لینک urban.kish.ir  اقدام کنند.

مهلت ارسال آثار نیز تا ۱۵ آبان تعیین شده است. زمان داوری آثار ۱۷ آبان بوده و نتایج ۲۰ آبان اعلام خواهد شد و شرکت کنندگان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره تلفن ۴۴۴۲۱۳۸۰- ۰۷۶ داخلی ۱۳۹ با دبیر مسابقه (دکتر بیدلی) تماس بگیرند.

توانمندسازی محیط بانان و کارشناسان محیط زیست کیش

کارگاه آموزشی ضابطین دادگستری با محوریت حفاظت و بهسازی محیط زیست و فراگیری و بازآموزی قوانین و مقررات زیست محیطی روز دوشنبه برگزار شد.

دادیار شعبه اول دادسرای عمومی و انقلاب جزیره کیش در این آیین با اشاره بر ضرورت اهمیت قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست، گفت: محیط‌بانان، ضابط خاص دادگستری هستند و به همین منظور اداره حفاظت محیط زیست منطقه آزاد کیش نسبت به برگزاری کارگاه آموزشی محیط بانان و کارشناسان این حوزه اقدام کرده است.

فرشاد گل میرزایی اظهار داشت:در این کارگاه آموزشی در خضوص وظایف ضابطین، آیین دادرسی کیفری، ویژگی‌های تحقیقاتی مقدماتی و انواع جرائم (مشهود و غیر مشهود) با قرارهای تامین و شیوه های رسیدگی به جرایم آموزش داده شد.

وی افزود: ضابطین دادگستری تحت نظارت و آموزش مقام قضائی در کشف جرم و حفظ آثار جرم، جلوگیری از فرار و مخفی شدن متهم و اجرای تصمیمات قضائی به موجب قانون اقدام می‌کنند.

با توجه به ماده ۱۱ تا ۱۵ قانون حفاظت بهسازی براساس قانون چگونگی اداره مناطق آزاد که به این مناطق تفویض شده است، اداره محیط زیست کیش مسئولیت اجرای این قوانین را بر عهده دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha