جوانگرایی تیم فوتبال قشقایی با چهار بازیکن در تیم ملی امید جواب داد
عکس آرشیوی

شیراز-ایرنا- انتخاب چهار بازیکن از تیم فوتبال شهدای قشقایی شیراز و راهیابی به اردوی تیم ملی امید بیانگر نتیجه بخش بودن جوانگرایی در این تیم است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مدت ها بود که وضعیت تیم های پایه در استان فارس و شهر شیراز به هیچ عنوان خوب نبود و کمتر سراغ داشتیم که بازیکنی به اردوی تیم ملی دعوت شود اما تیم قشقایی با تابو شکنی در فصل گذشته لیگ دسته اول دست به جوانگرایی زد هر چند خوب نتیجه نگرفت اما جوانگرایی یک پروسه حداقل سه ساله است تا تیم بتواند به اوج برسد.
تیم قشقایی در فصل گذشته با مربیگری داریوش هرمزی و کادر فنی این تیم و حمایت مدیریت باشگاه جرات جوانگرایی در تیم را به وجود آوردند وتیمی به مراتب جنگنده و جوان را روانه مسابقات کردند و توانستند با متوقف کردن تیم های مدعی حتی شگفتی ساز شوند.

استعداد های زیاد در فوتبال فارس
دراستان فارس همیشه استعدادهای زیادی وجود داشته است که توانستند به تیم های مطرح کشور همچون استقلال پرسپولیس بروند اما چند سالی بود که کارخانه سازندگی جوانان مستعد بنا به دلایلی متوقف شده بود.
اما هم اینک طی یک سال گذشته شرایط فوتبال فارس تغییر کرده است هر چند در اردوی تیم ملی زیر ۱۶ سال بازیکنی از فارس دیده نمی شود که در این رابطه نیز باشگاه باید توجه بیشتری  به سنین پایه داشته باشند.
با این حا ل مزد جوانگرایی در تیم قشقایی موجب شد بازیکنانی نظیر روح الله صفویان پور، رضاکاخساز، مهدی لیموچی  و علی درخشان از این تیم  به تیم ملی امید دعوت شوند.

فجر سپاسی هم ۲ سهمیه در اردوی تیم ملی دارد
همچنین تیم فجر سپاسی هم که پس از هشت سال به لیگ برتر صعود کرد ، این تیم هم در ترکیب خود از جوانانی استفاده کرد که آینده زیادی دارند .
فرزان دانا  و آریا برزگر هم ۲ بازیکن  تیم فجر هستند که به اردوی تیم ملی دعوت شدند تا سهمیه تیم های شیرازی دراردوی  تیم ملی به ۶ بازیکن برسد که این امر در نوع خود بی سابقه است و البته باید جوانگرایی نزد تیم های استان فارس وشیراز ادامه یابد تا جوانان بیشتری از این استان مطرح شوند.
اردوی تیم ملی فوتبال امید ایران با حضور ۶۶ بازیکن طی دو مرحله از ۲۵ شهریور لغایت یکم مهرماه درتهران و زیر نظر مهدی مهدوی کیا بازیکن پیشین تیم ملی ایران به عنوان سرمربی تیم امید برگزار می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha