ابلاغ دستورالعمل رویکردهای اساسی در بازگشایی مدارس به صورت تدریجی

تهران-ایرنا-دستور العمل « رویکردهای اساسی در بازگشایی مدارس به صورت تدریجی و آرام»، با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی از سوی انجمن اولیا و مربیان به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها ابلاغ شد.

به گزارش روز دوشنبه مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، نتایج تحقیقات، ارزیابی ها و شواهد نشان داده است، تعطیلی کامل مدارس و ارائه آموزش ها تنها از طریق فضای مجازی، موجب دوری کودکان و نوجوانان از اجتماع همسالان شده و آسیب های جدی و جبران ناپذیری به جسم و روان، دانش آموزان  وارد می کند.

لذا به منظور پیشگیری از این روند مخاطره آمیز، از سوی انجمن اولیا و مربیان، دستور العمل «رویکردهای اساسی در بازگشایی مدارس به صورت تدریجی و آرام» با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی، به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها ابلاغ شد.

در این دستورالعمل بر اقدامات زیر جهت اطلاع رسانی، اقناع، همراهی و مشارکت خانواده ها در بازگشاییی دارس، تأکید شده است:

برگزاری وبینار مشترک در سطح استان با حضور مدیر کل آموزش و پرورش، رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان، رییسان ادارات تابع، اولیای عضو شورای انجمن اولیا و مربیان مرکز استان، مناطق و شهرستان های تابع و کارشناسان مسئول انجمن اولیا و مربیان.

برگزاری وبینار مشترک در سطح مناطق و شهرستان های تابع با حضور رئیس/ مدیر اداره، مدیران مدارس، اعضای انجمن اولیا و مربیان مدارس.

برگزاری نشست های مجازی با حضور اعضای انجمن مدرسه و والدین هر پایه تحصیلی به تفکیک از سوی مدیران مدارس.

تأکید بر برگزاری وبینارهای فوق تا پایان شهریور ماه به منظور سرعت بخشیدن به همراهی و مشارکت اثربخش والدین و همکاری انجمن های اولیا و مربیان.

همچنین برای اثربخشی بیشتر این جلسات، موارد زیر در اجرای هریک از وبینارها لحاظ شود:

* بهره گیری از استادان مجرب و مطرح استان و شهرستان جهت سخنرانی.

* استفاده از کلیپ های آموزشی- توجیهی متناسب با نیاز و سطح معلومات والدین و دانش آموزان که براساس تحقیقات تهیه شده و موردتأیید مراکز علمی باشند.

*تبیین سیاست های ابلاغی وزارت آموزش و پرورش در زمینه بازگشایی مدارس.

*ترغیب مدارس به برقراری تعامل با ارکان محله و نهادهای محلی درخصوص فراهم کردن زمینه های بهداشتی لازم برای بازگشایی مدارس

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha