مشاور رییس دانشگاه آزاد: ۵۸ هزار نفر نیرو در این مجموعه خدمت می‌کنند

بجنورد- ایرنا- مشاور رییس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: هم‌اکنون ۵۸ هزار نفر نیرو به عنوان استاد و کارمند در مراکز آموزشی این مجموعه خدمت می‌کنند که این افراد از توانمندی بالا در زمینه تدریس و امور آموزشی برخوردار هستند.

به گزارش ایرنا علی سروری مجد روز دوشنبه در آیین تودیع و معارفه دانشگاه آزاد اسلامی خراسان شمالی واحد بجنورد تعداد دانشجویان واحدهای زیر مجموعه این دانشگاه را در کشور بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر عنوان کرد.

مشاور رییس و رییس مرکز حوزه ریاست، روابط عمومی و هماهنگی استان‌های دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه بر خودگردانی واحد ها تاکید کرد و گفت: شهریه‌ها پاسخگوی هزینه‌ مراکز آموزش عالی نیستند به همین علت باید از امکانات و تجهیزات این مجموعه دانشگاهی در راستای درآمدزایی بهره برداری کرد.

وی گفت: هم اکنون برخی از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در استان های اصفهان و کرمان درآمدزا شده اند  اما برخی از واحد ها هنوز متکی به شهریه ها هستند.

سروری مجد گفت: امکانات زیادی در واحدهای دانشگاهی این مجموعه نظیر زمین مناسب، سالن های چند منظوره، تجهیزات ورزشی و آزمایشگاه ها وجود دارد که باید از این امکانات و تجهیزات برای درآمد زایی استفاده کنیم.

وی به زیان دهی برخی از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و گفت: واحد قوچان در سال گذشته هفت میلیارد تومان کسری داشت که از جمله واحدهای دانشگاهی زیان ده بود اما با تلاش های انجام شده امسال این میزان بدهی به صفر رسیده است.

 نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد هم بر درآمد زایی واحد های دانشگاه آزاد اسلامی در استان تاکید کرد و گفت: مراکز آموزش عالی باید منابع درامدی جدید ایجاد کنند و از اتکا به شهریه رها یابند.

حجت الاسلام رضا نوری بر تشکیل اتاق فکر در مراکز آموزش عالی اشاره کرد و افزود: دانشگاه های موفق توانسته اند با ایده های نو و خلاقانه تحولی در حوزه درآمد بیافریند.

در این آیین از زحمت های دکتر محسن مرادی قدردانی و دکتر غلامرضا کاظمی به عنوان رییس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان شمالی و واحد بجنورد معرفی شد.

هم اینک هشت هزار و ۵۰۰ دانشجوی دختر و پسر در دانشگاه های آزاد اسلامی این استان تحصیل می کنند.

پیش بینی می شود امسال سه هزار و ۵۰۰ دانشجوی جدید در ۲۲۳ رشته جذب این مراکز آموزش عالی شود.

حدود ۳۵ هزار دانشجو در ۳۹ مرکز آموزش عالی دولتی، نیمه دولتی، آزاد و مووسسات آموزش عالی خراسان شمالی تحصیل می کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha