وصول درآمدها در آذربایجان‌غربی ۳۴ درصد رشد یافت

ارومیه- ایرنا- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی از وصول ۱۸ هزار و ۴۷۰ میلیارد ریالی درآمدهای استان در یک سال گذشته خبر داد و گفت: این آمار رشد ٣۴ درصدی را نشان می‌دهد.

داود غفارپور روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۱۶ هزار و ۱۱۰ میلیارد ریال از این مبلغ سهم اداره کل امور مالیاتی است که تحقق ١٢٠ درصدی را نشان می‌دهد.

وی افزود: برای سال جاری ۴٨ درصد افزایش درآمد مصوب استان به مبلغ ۲۴ هرار میلیارد ریال پیش‌بینی شده که تاکنون هشت هزار میلیارد ریال آن محقق شده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی گفت: هفت هزار و ۴۳۰ میلیارد ریال این مبلغ مربوط به درآمدهای مالیاتی است.

غفارپور تاکید کرد: کل درآمد ملی سال گذشته در آذربایجان‌غربی ٧٠۰ میلیارد ریال بوده و طی امسال نیز این رقم تاکنون به حدود ١۵۰ میلیارد ریال رسیده است.

وی اعتبارات جذب شده اسناد خزانه سال گذشته را تاکنون چهار هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: مهلت جذب تا ١٠ مهرماه می‌باشد که انتظار می‌رود این مبلغ افزایش یابد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی گفت: کل املاک دولتی و نهادهای عمومی ثبت شده در سامانه سادا به جز شهرداری ارومیه که تاکنون اعلام نکرده بیش از ۲۲ هزار و  ۵۳۰ مورد بوده است.  

غفارپور بیان کرد: با توجه به درخواست و نامه نگاری‌ها تاکنون شهرداری ارومیه املاک خود را ثبت نکرده و از شهردار جدید انتظار داریم برای شفاف‌سازی و سندسازی، لیست املاک را در سامانه ثبت کنند.

وی کل مطالبات دستگاه‌های اجرایی و شهرداری‌ها را ۱۰۹ هزار و ۶۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: مطالبات دستگاه‌های اجرایی ۸۷ هزار و ۱۲۰ میلیارد ریال و شهرداری‌ها نیز ۱۳ هزار و ۸۱۰ میلیارد ریال است.

وی میزان بدهی دستگاه‌های اجرایی و شهرداری‌ها را نیز ۸٩ هزار و ۲۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: ۹۲ هزار و ۱۰ میلیارد ریال آن مربوط به دستگاه‌های اجرایی و هفت هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال آن مربوط به شهرداری‌هاست.

وی با اشاره به معرفی ١٣٠ مورد ملک مازاد دستگاه‌های اجرایی، اظهار داشت: برای ٨٨ مورد آن مجوز فروش از وزیر امور اقتصادی و دارایی اخذ شده است.

وی تاکید کرد: یکی از مشکلات این حوزه عدم اعتماد مردمی و ثبت آگهی مزایده در سامانه تدارکات الکترونیکی است.

به گزارش ایرنا، میزان تحقق درآمدها در کشور حدود ۹۵ درصد بوده و وضع درآمدی استان بسیار بهتر از متوسط کشوری است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha