استفاده از تختخواب‌های المپیک در مرکز درمانی کرونا در اوزاکا

تهران- ایرنا- تخت‌های مقوایی قابل بازیافت با پایان بازی‌های المپیک و پارالمپیک توکیو در دسترس بیماران مبتلا به کرونا در یک مرکز درمانی موقت در اوزاکا ژاپن قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، کمیته بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۲۰ توکیو پیش از آغاز بازی‌های المپیک از ساخت تختخواب‌های مقوایی برای ورزشکاران در دهکده بازی‌ها خبر داده بود که این نوع تختخواب پس از پایان بازی‌های المپیک و پارالمپیک قابل بازیافت است.

حال با پایان بازی‌های المپیک در توکیو فرماندار منطقه اوزاکا درخواست کرد که تخت‌های قابل بازیافت در دهکده ورزشکاران در اختیار بیماران مبتلا به کرونا در یک مرکز درمانی موقت در اوزاکای ژاپن قرار بگیرد.

یوشیمورا می‌گوید: این تخت‌ها مخصوص المپیکی‌ها بودند و کیفیت بالایی دارند. تختخواب‌هایی که برای افراد تا وزن ۲۰۰ کیلوگرم طراحی شده بود به همراه بالش‌های استفاده شده در طول بازی‌ها برای بیماران مبتلا به کرونا با علائم جزئی یا بدون علائم به مرکز درمانی انتقال داده شد.

کمپانی ایر ویو ارایه دهنده محصولات مایل است تختخواب‌ها را به تأسیساتی که هنوز ساخته نشده است اهدا کند. 

تختخواب‌ها مطابق با شعار «با کمک همدیگر، برای نجات کره زمین و ساکنان آن بیش از پیش تلاش کنیم » و هدف زیست محیطی بازی‌های المپیک توکیو ساخته شد. سازمان‌دهندگان این بازی‌ها با همکاری دولت متروپولیتن توکیو و دولت ژاپن تضمین کردند که میزان زباله‌های تولیدی در این رویداد ورزشی به صفر برسد.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha