ایران نایب قهرمان شطرنج دانشجویان پسر آسیا شد

تهران-ایرنا- رقابت‌های شطرنج آنلاین دانشجویان پسر دانشگاه‌های آسیا با کسب مقام نایب قهرمانی تیم کشورمان به پایان رسید.

به گزارش ایرنا از فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی،دومین دوره مسابقات آنلاین شطرنج دانشجویان دانشگاه‌های آسیا روزهای ۱۱ تا ۲۲ شهریور سال جاری در دو بخش دختران و پسران به میزبانی کشور اندونزی برگزار شد.

آخرین روز رقابت‌های شطرنج آنلاین دانشجویان پسر دانشگاه‌های آسیا  امروز (دوشنبه) برگزار شد و بازیکنان در ۳ دور پایانی با هم به رقابت پرداختند که در پایان تیم کشورمان با کسب ۲۲.۵  امتیاز  نایب قهرمانی شد.

در رده‌بندی انفرادی که با شرکت ۵۲ دانشجو از ۱۲ کشور برگزار شد، استاد بین‌المللی سیدخلیل موسوی در دور هفتم پس از تساوی با بازیکن چینی، نتیجه بازی دور هشتم را به استاد بزرگ هندی واگذار کرد و با پیروزی بر استاد بین‌المللی سنگاپوری در دور پایانی با ۶.۵  امتیاز و با امتیاز برابر با بازیکن چین، عنوان چهارم انفرادی را کسب کرد.

استاد بین‌المللی مرصاد خداشناس نیز در دورهای هفتم و هشتم نتیجه را به اساتید هندی واگذار کرد و در دور نهم، استاد بزرگ اندونزیایی را شکست داد و ۵.۵  امتیاز با ارزش برای تیم ایران کسب کرد.

مهدی غلامی اوریمی دیگر بازیکن ۵.۵  امتیازی تیم ایران در روز آخر ۲  امتیاز کامل از استاد فیده قزاقستانی و بازیکن فلسطینی کسب کرد و نتیجه بازی دور هشتم را به طاهر یوسف، بازیکن اندونزیایی واگذار کرد.

امیرحسین کاشفی نیز در دور هفتم مغلوب استاد فیده اندونزیایی شد و در دور هشتم موفق به شکست استاد فیده سوری شد. کاشفی در بازی آخر نتیجه بازی را به استاد بین‌المللی هندی واگذار کرد و ۵ امتیاز برای کشورمان بدست آورد.

بر این اساس در رده‌بندی تیمی، تیم دانشجویان ایران با کسب ۲۲.۵  امتیاز پس از تیم هند (۲۴ امتیاز) در جایگاه دوم رده‌بندی قرار گرفت و تیم‌های مالزی و اندونزی با ۲۲ امتیاز سوم و چهارم شدند.

بنابر قوانین مسابقات آنلاین، این نتایج در حال حاضر نتایج اولیه است و نتایج نهایی رقابت‌های دختران و پسران پس از بررسی فنی اعلام خواهد شد. 

بدین ترتیب پرونده مسابقات قهرمانی دانشجویان آسیا در سال ۲۰۲۱ با کسب عنوان نایب قهرمانی تیم دختران و احراز نایب قهرمانی تیم پسران و کسب دو مدال نقره و برنز انفرادی آسیا برای صفورا قانع و طناز ازلی

در بخش انفرادی دختران بسته شد.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha