۲۲ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۰۷
کد خبرنگار: 2065
کد خبر: 84469381
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۱ پس لرزه پس از زمین لرزه اصلی در قوچان ثبت شده است

مشهد- ایرنا- رییس مرکز لرزه نگاری قوچان گفت: پس از وقوع زلزله ۵.۲ ریشتری صبح دوشنبه در این شهرستان ۲۱ پس لرزه ثبت شده است.

علیرضا مهراب صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شدت بزرگترین پس لرزه ۳.۵ و ۳.۱ و با عمق ۶ تا ۱۰ کیلومتر بوده است.

وی با اشاره به اظهار نظر غیر کارشناسانه برخی از چهره های مشهور محلی در فضای مجازی مبنی بر عادی انگاری شرایط پس از وقوع زلزله، تصریح کرد: در خصوص وقوع زمین لرزه های شدیدتر نمی‌توان به قطعیت نظر داد اما آنچه در حال حاضر اهمیت دارد آمادگی مردم طی ۲۴ ساعت آینده است تا کمتر دچار مشکل شویم.

مرکز لرزه‌نگاری کشوری مؤسسۀ ژئوفیزیک دانشگاه تهران اعلام کرد: زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۲ ریشتر حوالی قوچان در استان خراسان رضوی را لرزاند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از مرکز لرزه نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، این زمین لرزه ساعت هشت و ۳۲ دقیقه و ۳۰ ثانیه در ۶ کیلومتری عمق زمین و در موقعیت طول جغرافیایی ۵۸.۸۶ و عرض جغرافیایی ۳۷.۰۸ رخ داد.   

بر اساس این گزارش، نزدیک‌ترین شهرها به محل وقوع این زمین لرزه ۳۰ کیلومتری قوچان (خراسان رضوی)، ۳۵ کیلومتری چاپشلو (خراسان رضوی) و ۴۲ کیلومتری چکنه (خراسان رضوی) ثبت شده است.

همچنین نزدیک ترین مراکز استان ها به محل وقوع این زلزله ۱۰۷ کیلومتری مشهد و ۱۴۱ کیلومتری بجنورد گزارش شده است.

این زلزله تلفات جانی نداشته است و تنها در روستاها گزارشهایی از خسارات جزیی به دیوار تعدادی از منازل ثبت شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha