دریادارسیاری: نیروی انسانی هرسازمانی در مراکز آموزشی شکل می گیرد

تهران-ایرنا- معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: جایگاه آموزش و پرورش و تربیت در ارتش بسیار بالا است چون تربیت و آموزش نیروی انسانی به عنوان بزرگترین سرمایه هر سازمانی است که در مراکز آموزشی شکل می گیرد.

به گزارش ایرنا، امیر دریادار سیاری روز دوشنبه در حاشیه نشست هم‌اندیشی ارتش و کمیسیون آموزش، تحقیقات مجلس شورای اسلامی برای خوشایندسازی محیط آموزش و ارتقاء سطح آموزش سربازان افزود: دعوت کردیم از نمایندگان مجلس در یکی از مراکز آموزش ارتش در نیروی زمینی تا با وضعیت آموزشی ارتش از نزدیک آشنا شوند. 
وی گفت: مسوولین آشنایی کامل با تعداد آموزش‌گیرندگان ، دانش آموختگان و مراکز مختلف آموزشی و به ویژه دانشگاه ارتش ندارند.

معاون هماهنگ کننده ارتش یادآور شد: امیدواریم که با  جلساتی که با نمایندگان مجلس گذاشته می شود بتوانیم سطح آشنایی آنها با آموزش های ارتش را بالا ببریم. 

دریادارسیاری اضافه کرد: نمایندگان مجلس تصمیم ساز و تصمیم گیر در مسایل کلان کشور هستند بنابراین زمانی که با این مسایل آشنا شوند بهتر می توانند در تصمیم سازی و تصمیم گیری در مسایل کلان آموزشی کشور ارتش را هم مانند سایر مراکز آموزشی ببینند.

وی گفت: در مجلس قبل جلسه ای را با تعداد زیادی از نمایندگان در محل دانشگاه افسری امام علی (ع) گذاشتیم و در آنجا مراحل آموزش را توضیح دادیم که موثر هم بود. اما با مجلس جدید هنوز فرصتی نشده بود که در خصوص مراحل آموزش ارتش به آنها توضیحاتی را بدهیم که امروز این فرصت بوجود آمد که با اعضای کمیسیون آموزش مجلس نشستی را داشته باشیم تا از نزدیک با مراحل آموزش ارتش آشنا شوند تا از حمایت های آنها برخوردار شویم.

معاون هماهنگ کننده ارتش افزود: ارتش مقاطع آموزش متعددی دارد. تمام کارکنان ارتش در ارتش آموزش می بینند و اگر از جایی هم نیرو گرفته شود باید آموزش نظامی خود را در ارتش طی کند. تمام قشر درجه دار ما در سطح بالایی از بدنه ارتش را به خود اختصاص می دهد در مراکز آموزشی درجه داری آموزش می بینند. بعد از آموزش پایه وارد آموزش های تخصصی می شوند تا بتوانند هدایت و رهبری را یاد بگیرند و در کنار آن کار با سلاح را باد بگیرند. تمام مدیران و فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی ایران در دانشگاههای افسری درس می خوانند. 
دریادار سیاری با بیان این که 7 دانشگاه در ارتش جمهوری اسلامی داریم گفت: تمام پزشکان، پیراپزشکان، ‌دندانپزشکان ، دامپزشکان همه در دانشگاه علوم پزشکی ارتش درس می خوانند و حجم زیادی از مجموعه آموزشی کشور را به خود اختصاص می دهند. 

وی تاکید کرد: امیدواریم با حضور نمایندگان مجلس در این مرکز آموزشی و بازدیدی که خواهند داشت ، محیط و امکانات آموزشی نیروی زمینی ارتش را ببینند و به اهمیت آموزش در ارتش پی ببرند. جایگاه آموزش و پرورش و تربیت در ارتش بسیار بالا است چون تربیت و آموزش نیروی انسانی به عنوان بزرگترین سرمایه هر سازمانی است که در مراکز آموزشی شکل می گیرد.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha