۲۲ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۰۹
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 84469254
۰ نفر

برچسب‌ها

فوتی‌های کرونا در شهرستان رشت یک رقمی شد

رشت - ایرنا - فرماندار شهرستان رشت گفت: آمار فوتی های کرونا در شهرستان رشت هفته جاری یک رقمی شد و از ۲۰ نفر در هفته گذشته به هشت نفر رسید.

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی فتح اللهی روز دوشنبه در جلسه ستاد کرونا شهرستان رشت افزود: آمار بیماران بستری مبتلا به بیماری کووید ۱۹ شهرستان رشت هفته جاری در مقایسه با هفته گذشته نیز نزدیک به ۴۳ درصد کاهش یافته و از ۶۲۱ بستری هفته گذشته به تعداد ۴۳۵ بستری در امروز رسیده ایم.

وی اظهار داشت: پذیرش روزانه بیماران مبتلا به کرونا شهرستان رشت در بیمارستان نیز افزون بر ۴۷ درصد کاهش یافته و از ۱۱۲ نفر هفته گذشته به ۷۶ نفر در روز رسیده است.

وی با بیان اینکه رعایت پروتکل های بهداشتی پیشگیری از انتشار ویروس کرونا در شهرستان رشت نیز طی هفته های اخیر افزایش قابل توجهی داشته و به حدود ۶۴ درصد رسیده است، گفت: با افزایش رعایت پروتکل های بهداشتی، شمار بیماران بستری مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان ها نیز روند کاهشی را طی می کند.

فرماندار شهرستان رشت بیان داشت: هم اکنون شهرستان رشت در وضعیت نارنجی بیماری کووید ۱۹ قرار دارد و اگر این روند کاهشی همچنان ادامه یابد هفته آینده به وضعیت زرد کرونایی دست می یابیم.

وی در ادامه با اشاره به سرعت گرفن تزریق واکسن کرونا در گروه های هدف شهرستان رشت بیان داشت: نزدیک به  ۸۵ پایگاه واکسیناسیون در شهرستان رشت فعال است که طی روزهای اخیر برای جلوگیری از ازدحام و سرعت در تزریق تعداد پایگاه ها افزایش یافت و به زودی پایگاه واکسیناسیون شبانه روزی در رشت راه اندازی خواهد شد.

فتح اللهی با بیان اینکه تاکنون ۲۷۵ هزار نفر از گروه های هدف شهرستان رشت دوز اول و ۱۴۲ هزار نفر دوز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند، افزود: جمعیت هدف شهرستان رشت برای تزریق واکسن کرونا حدود ۷۰۰ هزار نفر است.

فرماندار شهرستان رشت در ادامه با اشاره به بازدیدها از واحدهای صنفی در رعایت پروتکل های بهداشتی پیشگیری از انتشار ویروس کرونا اظهار داشت: هفته گذشته از ۲ هزار و ۵۹۷ واحد صنفی بازدید به عمل آمد که به ۱۶۶ واحد اخطار داده شد ضمن اینکه ۹ واحد صنفی به دلیل عدم رعایت پروتکل ها پلمب شد.

بر اساس تازه ترین ارزیابی نرم افزار ماسک شهرستان های لنگرود، آستانه اشرفیه ، صومعه سرا، بندرانزلی، آستارا، سیاهکل، لاهیجان، رشت، خمام، رودبار، ماسال ، تالش ، رودسر، شفت، فومن و رضوانشهر در وضعیت نارنجی و شهرستان املش نیز در وضعیت زرد کرونایی قرار دارد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha