سینما رسانه‌ای تعیین کننده است

زنجان - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: سینما رسانه‌ای تعیین کننده است و بسیاری از کشورها برای بسترسازی و عملیاتی کردن برنامه ها و راهبردهای کلان ملی و بین المللی از این رسانه بهره گیری می کنند.

به گزارش ایرنا محمد ربیع احمدخانی شامگاه یکشنبه به مناسبت روز سینما در دیدار با مدیران سینما در زنجان از تلاش آنان در این عرصه به خصوص در دوران شیوع کرونا تقدیر کرد.

وی در این دیدارها ضمن تبریک روز سینما، اظهار داشت: با توجه به نامگذاری روز سینما در سال ۱۳۷۹  همزمان با بزرگداشت صدمین سال ورود سینما به ایران، ۲۱ شهریور ماه به عنوان «روز ملی سینما» شناخته شد و این روز به عنوان روز سینما وارد تقویم شده است.

احمدخانی به بیان اهمیت نقش سینما در زندگی اجتماعی پرداخت و گفت: امروزه نقش و تاثیر سینما بر تمامی نهادهای زندگی بشر بر همه روشن است.

وی افزود: سینما رسانه ای تعیین کننده است و بسیاری از کشورها برای بسترسازی و عملیاتی کردن برنامه ها و راهبردهای کلان ملی و بین المللی از این رسانه بهره گیری می کنند و به هیچ وجه نمی توان تاثیر عمیق سینما را بر زندگی مردم و روابط اجتماعی نادیده گرفت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان سینماهارا از سرمایه ها و داشته های فرهنگی عنوان کرد و گفت: امیدواریم با توسعه واکسیناسیون عمومی علیه کرونا و با رعایت دقیق شیوه نامه های بهداشتی، امکان استفاده مطلوب تر از سینما درزنجان فراهم شود.

وی افزود: هر چند ارزیابی دقیقی از خسارات کرونا به سینما در زنجان در دست نیست اما ضربه ای که بیماری کووید ۱۹ به حوزه فرهنگ و هنر وارد کرده بر کسی پوشیده نیست و امیدواریم با عادی شدن شرایط و با حمایت و پیشگامی ادارات، مردم بار دیگر به استفاده از سینما ترغیب شوند.

گفتنی است در استان و شهر زنجان، ۲ سینما فعالیت دارد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha