۲۲ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۲:۱۶
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 84469022
۱ نفر

برچسب‌ها

مسکو از نتایج سفر گروسی به تهران استقبال کرد

تهران- ایرنا- «میخائیل اولیانوف» نماینده دائم فدراسیون روسیه در سازمان های بین المللی در وین ساعتی پس از توافق ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: ما از نتایج سفر آقای گروسی به تهران استقبال می‌کنیم.

به گزارش ایرنا، اولیانوف یکشنبه شب در پیام توییتری نوشت: خوشحالم بیان کنم که در این موارد روسیه و اتحادیه اروپا همفکر هستند، ما از نتایج سفر آقای گروسی به تهران استقبال می‌کنیم.

اولیانوف همچنین نوشت: ما خواستار از سرگیری زودهنگام مذاکرات وین در زمینه احیای برجام هستیم. امیدوارم مورا و دیگر همکاران را به زودی در میز مذاکرات ببینیم.

استقبال مسکو از نتایج سفر رافائل گروسی به تهران در حالی بیان می‌شود که انریکه مورا معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز با استقبال از توافق ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، این توافق را گام مثبتی در جهت تداوم اطلاع از برنامه هسته‌ای ایران توصیف کرد.

مورا در پیام توییتری نوشت: این یک گام مثبت در جهت اطمینان از تداوم اطلاع درباره برنامه هسته‌ای ایران است و به دیپلماسی فضا می‌دهد، من از تلاش‌ها قدردانی می‌کنم.

مورا در ادامه نوشت: هدف اتحادیه اروپا اجرای کامل برجام برای همه است.از این رو، ضروری است که ما گفت‌وگوهای وین را هر چه سریعتر از سر بگیریم.

گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز مذاکرات با مقامات ایران را در جریان سفرش به تهران، سازنده خواند و گفت که دو طرف در مسیر خوبی در راستای حل اختلاف نظرها حرکت می‌کنند.

وی بیان داشت که توافق به دست آمده راه حل قطعی نیست بلکه تدبیری در راستای خرید زمان برای دیپلماسی است.

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تصریح کرد: نگاه او به این توافق یک راه حل طولانی نیست.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha