اقدامات پیشگیرانه کرونایی آمریکا پیش از نشست مجمع عمومی سازمان ملل

نیویورک - ایرنا- یک مقام ارشد بهداشت و سلامت آمریکا اعلام کرد جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا اقدامات جدیدی را برای کاهش سرعت شیوع بیماری همه گیر کووید -۱۹ قبل از نشست مجمع عمومی سازمان ملل اعلام خواهد کرد.

"ویوک مورتی" جراح کل که ناظر بر خدمات بهداشت عمومی در آمریکا است، روز یکشنبه در گفتگو با سی ان ان این مطلب را بیان کرد اما به این اقدامات اشاره ای نکرد.
این مقام آمریکایی از تلاش بایدن برای گسترش واکسیناسیون در آمریکا دفاع کرد و گفت که هنوز اقدامات بیشتری در عرصه جهانی برای انجام دادن وجود دارد.
هفتاد و ششمین نشست جهانی مجمع عمومی سازمان ملل روز سه شنبه ۲۱ سپتامبر (۳۰ شهریور ماه) در نیویورک برگزار می شود.
نشست سال گذشته مجمع عمومی سازمان ملل نیز که بزرگترین رویداد دیپلماتیک در جهان است، نیز به دلیل بیماری همه گیر کووید ۱۹ بصورت مجازی برگزار شد.
 پیش از این، نمایندگی آمریکا در سازمان ملل متحد در نامه ای به کشورها برای جلوگیری از شیوع بیماری همه گیر کووید ۱۹ خواستار برگزاری هفتاد و ششمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل بصورت مجازی شده بود.
به گزارش ایرنا، نمایندگی آمریکا در سازمان ملل  در نامه ای به کشورها از آنها خواسته است برای جلوگیری از شیوع ویروس  کرونا، سخنرانی های خود را بصورت مجازی در نشست امسال مجمع عمومی سازمان ملل ارائه دهند.
 در این نامه همچنین از کشورها خواسته شده است چنانچه تمایل به سفر به نیویورک دارند، با کمترین تعداد ممکن حضور داشته باشند.
در نامه نمایندگی آمریکا در سازمان ملل به ۱۹۳ کشور جهان آمده  که این درخواست برای جلوگیری از تبدیل شدن نشست مجمع عمومی به نشستی که منشا گسترش کرونا باشد، مطرح شده است.
به گزارش ایرنا، همزمان با اوج گیری گونه دلتای کرونا در آمریکا، جو بایدن رئیس جمهوری این کشور نیز طرح جدیدی را ارائه کرد که بر اساس آن همه کارکنان دولت فدرال باید علیه بیماری کووید ۱۹ واکسینه شوند.
رئیس جمهوری آمریکا سیاست های خود را برای مقابله با اوج گیری بیماری همه گیر کووید ۱۹ را اعلام کرد و گفت که در شرایط سختی قرار داریم که می تواند برای مدتی باقی بماند.
جو بایدن افزود که مردم کشورش از اینکه تقریبا ۸۰ میلیون آمریکایی واکسن نزده‌اند، ناامید شده است.
وی تصریح کرد که بر اساس طرح جدید دولتش حدود ۱۰۰ میلیون آمریکایی که دو سوم نیروی کار این کشور می شوند، شامل آن خواهند شد.
بایدن گفت که از وزارت کار خواهد خواست که همه مشاغل دارای صد کارمند یا بیشتر باید واکسن بزنند یا هر هفته آزمایش دهند.
به گفته بایدن،  بیش از ۱۷ میلیون نفر از  کادر درمانی و بهداشتی آمریکا در بیمارستان‌ها و دیگر مراکزی که در حوزه خدمات‌رسانی به افراد فقیر و کم‌درآمد، معلول یا سالخورده فعالیت می‌کنند، ملزم به واکسینه شدن خواهند شد.

 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha