بیش از ۳۰ هزار دُز واکسن در ماکو تزریق شد

ارومیه- ایرنا- رییس شبکه بهداشت و درمان ماکو گفت: بیش از ۳۰ هزار دُز واکسن کرونا تا روز گذشته به گروه‌های مختلف سنی تزریق شده است.

رحیم صمدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در حال حاضر روزانه ۱۲۰۰ دُز واکسن تزریق می شود.

وی با اشاره به اینکه گروه هدف بالای ۱۸ سال در مجموع ۷۱ هزار و ۵۰۰ نفر است، اظهار داشت: بیست هزار نفر دُز اول و ۱۰ هزار نفر نیز دُز دوم خود را دریافت کرده اند.

رییس شبکه بهداشت و درمان ماکو بیان کرد: میانگین رعایت پروتکل های بهداشتی در این شهرستان زیر ۵۰ درصد است و تاکنون ۱۲ هزار و ۵۴۱ نفر مبتلا به  ویروس کرونا در سطح شهرستان به ثبت رسیده است.

صمدی با اشاره به اینکه نرخ فوتی در این شهرستان ۱.۱۵ درصد است، افزود: متاسفانه تا به امروز ۱۴۵ نفر از شهروندان در این شهرستان فوت شده است.

وی از رشد ابتلای بیماران طی هفته های گذشته خبر داد و اضافه کرد: طی ۲ هفته گذشته افزایش ۱۰ درصدی نرخ رشد ابتلا به ویروس کرونا را شاهد هستیم، که از این آمار ۶۰ نفر بیمار حاد در بیمارستان ماکو بستری هستند.

وی موج پنجم ویروس کرونا را در شهرستان شدیدتر و نسبت به موج‌ ها گذشته، طولانی تر ذکر کرد و افزود: این امر باعث فرسایش کادر درمان و همچنین ابتلای بیشتر آنها به این ویروس مرموز شده‌ است که به دنبال آن خستگی مفرط در پزشکان و پرستاران به شدت رویت می شود.

رییس شبکه بهداشت و درمان ماکو ادامه داد: متاسفانه در بعضی مشاغل پروتکل‌ های بهداشتی بالای ۷۰ درصد و در بعضی اماکن بالای ۸۰ درصد نیز رعایت می‌ شود که زدن ماسک و عدم تجمع در کنار واکسینه شدن موجبات کنترل موج پنجم ویروس کرونا خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه اساتید دانشگاه ها واکسینه شدند و از فردا ۲۲ شهریور گروه هدف دانشجویان دانشگاه پیام نور ماکو نیز شروع به واکسن شدن خواهند کرد، افزود: ما آماده ایم تا واکسن دانشجویان را تزریق کنیم و اگر دانشگاه ها اعلام آمادگی و محل تزریق واکسن را فراهم بکنند در کمترین زمان ممکن واکسن دانشجویان تزریق خواهد شد.

وی به رفع مشکل سامانه ثبت و نوبت دهی واکسن در این شهرستان اشاره کرد و ادامه داد: مراجعه کنندگان برای دریافت واکسن خود حتماً در سامانه ثبت‌ نام کرده و از تجمع در محل های ثبت نام خودداری بکنند.

شهرستان ماکو هم اکنون با ۱۴۵ فوتی در وضعیت قرمز کرونایی در شمال استان آذربایجان غربی واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha