مادر پنج قلوهای لارستانی:‌ پولی برای اجاره خانه هم نداریم

شیراز-ایرنا- بانوی اهل جنوب فارس که پنج فرزند خود را در شیراز به دنیا آورد، گفت: خداوند بزرگ را بابت فرزندانی که به من هدیه داده، شاکر و سپاسگزارم و حس‌ و حال خوبی دارم اما با مشکلاتی از جمله نداشتن پول اجاره خانه و هزینه نگهداری پنج‌قلوها مواجه هستم؛ از این رو، از مسئولان انتظار کمک و مساعدت دارم.

منیژه عرب فیروزی که ۲۹ ساله و اهل جویم لارستان است، روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در شیراز افزود: از مسئولان در حوزه‌های مختلف خواهشمندم که برای نگهداری پنج‌قلوها یاری برسانند تا بتوانم بدون دغدغه و با آرامش خاطر، فرزندانی سالم را به جامعه تحویل دهم.
مادر این پنج‌قلوهای تازه متولد شده به بیان مشکلاتی که برای نگهداری فرزندان جدید خود دارد، پرداخت و گفت: من پیش از این یک فرزند پسر داشتم و از پنج فرزند جدیدم نیز چهار نوزاد پسر و یکی از آنها دختر است و با توجه به اینکه در شرایط کنونی حتی پولی برای اجاره خانه هم ندارم، قطعا با مشکلات بسیاری برای نگهداری ۶ فرزندم مواجه خواهم شد.

نتوانستم به دلیل مسائل مالی فرزند اولم را در مدرسه ثبت‌نام کنم
عرب‌فیروزی یادآور شد: در حال حاضر به عنوان نگهبان و سرایدار در یکی از باغ‌های شیراز زندگی می‌کنیم، ما نه تنها خانه‌ای برای زندگی کردن نداریم بلکه با چالش‌های بسیاری نیز برای تهیه نیازهای اولیه و ضروری زندگی مواجه هستیم.
وی اضافه کرد: فرزند پسرم متولد سال ۱۳۸۸ است و امسال به دلیل مشکلات مالی نتوانستم او را در مدرسه ثبت‌نام کنم و با وجود پنج فرزندی که به تازگی به دنیا آمده‌اند، نگرانی بیشتری برای آینده فرزندانم دارم.
مادر پنج‌قلوها درخواست کرد: از مسئولان انتظار دارم جهت نگهداری و بزرگ کردن پنج‌قلوها ما را در تهیه شیر خشک، پوشاک و امور درمانی و پزشکی مربوط به آنها که تاکنون بیشترین هزینه را در پی داشته و همچنین در اختیار گذاشتن مکانی مناسب برای زندگی و تأمین وسایل منزل به ما یاری برسانند.

دو فرزند همچنان در بخش مراقبت‌های ویژه
وی در خصوص حال عمومی و شرایط کنونی پنج‌قلوها، گفت: فرزندانم زودتر از موعد متولد شده‌اند و چون زودتر به دنیا آمدند، فعلا باید در بیمارستان حضرت زینب (س) شیراز تحت نظر باشند. آنها در حال مراقبت‌های لازم برای افزایش وزن هستند.
عرب‌فیروزی ادامه داد: وزن نوزادان بین یک تا یک و نیم کیلوگرم است و سه تا از فرزندانم در وضعیت مطلوبی قرار دارند اما دو نفر آنها برای افزایش وزن هنوز هم در مراقبت های ویژه به سر می‌برند.

نام‌های پنج‌قلوها
این بانوی اهل جنوب استان فارس و ساکن شیراز در ادامه در بیان نام‌هایی که برای فرزندانش انتخاب کرده است، گفت: نام پنج قلو ها را محمد، علی، فاطمه، حسن و حسین گذاشتیم و برایشان آرزوی تندرستی، عاقبت به خیری و آینده و شغل خوب دارم.
وی ابراز کرد: البته تاکنون چند خیر و نیک‌اندیش برای کمک‌ با ما تماس گرفته‌اند اما هنوز هیچ‌گونه حمایتی از ما صورت نگرفته است؛ امیدوارم برای تأمین هزینه های سنگین نگهداری فرزندانم از سوی مسئولان،‌مورد حمایت قرار بگیرم.


گفت‌وگو از فرزانه قنبر دزفولی

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha