جایگاه کشاورزان در سندملی امنیت غذایی دیده شود

تهران- ایرنا- نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت: جایگاه کشاورزان در سند ملی امنیت غذایی باید دیده شود زیرا در غیر این صورت نتیجه مطلوبی حاصل نخواهد شد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، حجت الاسلام و المسلمین «حسن ربانی» در جلسه بررسی سند ملی امنیت غذایی که در سالن شهید نعمتی جم وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد، با اشاره به اهمیت ارتقا جایگاه کشاورزان افزود: جهاد را نباید در جبهه نظامی خلاصه کرد بلکه بحث امنیت غذایی یک جهاد بنیادی و اساسی است و  با برطرف کردن مشکلات معیشتی مردم، خداوند اجر جهادگران را خواهد داد.

وی به اهمیت بحث فرهنگی بخش کشاورزی اشاره کرد و گفت: به تعبیر رهبر انقلاب هر طرحی نیاز به یک پیوست فرهنگی دارد و اگر طرحی تهیه شود که زمینه فرهنگی نداشته باشد، آن طرح کامل و جامع نیست.

ربانی تصریح کرد: در سند ملی امنیت غذایی باید حتما به منابع انسانی و کشاورزان نگاه ویژه ای شود تا جایگاه کشاورزان ارتقا یابد، طبق آمارها تا چندی قبل ۵ میلیون نفر در بخش کشاورزی فعال بودند و متاسفانه امروز آمار آن کاهش یافته و اگر در طرح های ارائه شده جایگاه کشاورزان بالا نرود، نتیجه مطلوب حاصل نخواهد شد.

«یاسی» مشاور عالی برنامه ریزی و ارزیابی وزارت جهاد کشاورزی نیز به ضرورت تهیه سند ملی امنیت غذایی پرداخت و گفت: امنیت غذایی یکی از مولفه های اساسی حکمرانی در کشور است و ضروری است در سطوح اصلی کشور مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

وی افزود: به همین خاطر تهیه سند ملی امنیت غذایی در این راستا یک شالوده ریزی مهم محسوب می شود و در صورت ایجاد یک وفاق و هماهنگی سیستمی، می‌توانیم شاهد اتفاقات بزرگ و جهش های مترقی در حوزه کشاورزی و امور غذایی در کشور باشیم.

«اسکندر زند» مشاور وزیر جهاد کشاورزی هم به ارائه آمار مباحث مختلف امنیت غذایی پرداخت و گفت: امنیت غذایی دارای ابعاد بسیار گسترده ای است که نیاز به بررسی از زوایای مختلف دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha