بیش از ۲۳ هزار نفر در اشنویه واکسن کرونا دریافت کردند

مهاباد- ایرنا- رییس مرکز بهداشت اشنویه گفت:از آغاز واکسیناسیون بیماری کووید ۱۹ تاکنون، بیش از ۲۳ هزار نفر از شهروندان این شهرستان در گروه‌های مختلف این واکسن را دریافت کرده اند.

انور قادری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه خوشبختانه کمبودی در زمینه واکسن در این شهرستان وجود ندارد اظهار داشت: هم اینک ۲۷ درصد جمعیت هدف در این شهرستان تاکنون واکسینه شده اند.

وی افزود: علاوه بر این واکسیناسیون افراد ۱۸ سال به بالا در روستاها و محدوده ی سنی ۳۵ سال نیز در شهر با سرعت هم اکنون در حال اجراست.

رییس مرکز بهداشت اشنویه گفت: چهار پایگاه واکسیناسیون در شهر و روستاهای این شهرستان شامل پایگاه های "نالوس"، "آغبلاغ"، "نلیوان" و مرکز تجمیعی شهدای غزه برای تزریق واکسن کرونا راه‌اندازی شده است که در این مراکز نسبت به پذیرش و تزریق واکسن کووید- ۱۹ اقدام می شود.

قادری ادامه داد: واکسن‌های اختصاص یافته به شهرستان، قبل و پس از عملیات تزریق در سامانه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با حضور نمایندگان بخش‌های نظارتی، بهداشتی و درمانی ثبت و ضبط شده و همه دریافت‌کنندگان آن قابل رصد و پایش هستند.

وی گفت: ظرفیت تزریق روزانه هزار دز واکسن در این شهرستان وجود دارد و از تمامی شهروندان دارای شرایط دریافت واکسن تقاضا داریم نسبت به حضور در مراکز واکسیناسیون در اسرع وقت اقدام کنند.

وی در خصوص وضعیت کرونا در شهرستان نیز افزود: طی روزهای گذشته بررسی‌ها نشان داده که استفاده از ماسک بین شهروندان به شدت کاهش یافته و این عادی انگاری زنگ خطری برای تداوم در اوج قرار داشتن کرونا در شهرستان است.

اشنویه با ۷۵ هزار نفر در جنوب آذربایجان‌غربی واقع است و در وضعیت قرمز کرونایی به سر می‌برد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha