حضور ۱۲۰۰ نوجوان مداح در پانزدهمین آیین تجلیل از «نوگلان حسینی»

تهران-ایرنا- یکهزار و ۲۰۰ دانش‌آموز مداح از سراسر کشور در پانزدهمین آیین تجلیل از «نوگلان حسینی» شرکت کرده و پس از راستی‌آزمایی نفرات راه‌یافته به بخش مقدماتی معرفی می‌شوند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۷ و فرهنگسرای اندیشه، با اتمام مهلت ارسال ویدئوها برای شرکت در پانزدهمین آیین تجلیل از «نوگلان حسینی» از سوی دانش‌آموزان سراسر کشور، مراحل بازبینی آثار به منظور انتخاب مداحان نوجوان برگزیده برای حضور در بخش مسابقه آغاز شد. 

هیئت انتخاب پانزدهمین آیین تجلیل از «نوگلان حسینی» مشتمل بر محمد امانی مهر، محمود تاری، سعید نسیمی، محمد صادقی، حسین صیامی و حامد بهبود پس از بازبینی فیلم‌های ارسال شده، نفرات شاخص را برای حضور در مرحله راستی‌آزمایی دعوت کرده و منتخبین برای حضور در بخش مقدماتی این رویداد انتخاب خواهند شد.  

براساس گزارش دبیرخانه پانزدهمین آیین تجلیل از «نوگلان حسینی»، حدود یکهزار و ۲۰۰ شرکت‌کننده از ۳۱ استان و ۱۴۸ شهرستان در این رویداد ثبت‌نام کرده و ویدئوهای خود را ارسال کردند.

این آمار حاکی از افزایش ۸۰ درصدی شرکت‌کنندگان نسبت به دوره قبلی «نوگلان حسینی» است.

استان‌های تهران، اصفهان، خراسان رضوی، البرز و قم بیشترین شرکت‌کننده را داشته و ۷۸۹ ویدئو از سوی نوجوانان مداح تهرانی ارسال شده است. 

با انجام مراحل بازبینی از سوی هیئت انتخاب، ۴۸ دانش‌آموز از دوره اول مقطع ابتدایی به مرحله راستی‌آزمایی که به صورت حضوری و غیرحضوری برگزار می‌شود راه پیدا کردند. علاوه بر این، ۳۲ دانش‌آموز از دوره دوم مقطع ابتدایی، ۶۶ نفر از متوسطه اول و ۴۰ مداح نوجوان از مقطع متوسطه دوم به مرحله راستی‌آزمایی راه پیدا کرده‌اند. 

مرحله راستی‌آزمایی از دوشنبه(۲۲ شهریور) به مدت سه روز برگزار می‌شود و شرکت‌کنندگان تهرانی در فرهنگسرای اندیشه حضور پیدا کرده و شرکت‌کنندگان شهرستانی به شیوه برخط (آنلاین) راستی‌آزمایی می‌شوند.

ضبط برنامه تلویزیونی پانزدهمین آیین تجلیل از «نوگلان حسینی» از چهارشنبه(۲۴ شهریور) به همت شبکه قرآن و فرهنگسرای اندیشه آغاز می‌شود. 

نفرات راه‌یافته به بخش مسابقه به زودی از سوی دبیرخانه «نوگلان حسینی» واقع در فرهنگسرای اندیشه اعلام شده و نفرات برگزیده نیز از سراسر کشور دعوت خواهند شد.

به همت بسیج مداحان و با هماهنگی‌های صورت گرفته تمامی خدمات برای اسکان شرکت‌کنندگانی که از شهرستان‌ها و استان‌های مختلف به این آیین سوگواری دعوت می‌شوند، فراهم شده است. 

پانزدهمین آیین تجلیل از نوگلان حسینی با هدف شناسایی و معرفی استعدادهای برتر مداحی و روضه‌خوانی از بین نوجوانان سراسر کشور به همت فرهنگسرای اندیشه با همکاری شبکه قرآن و با مشارکت سازمان دانش‌آموزی شهر تهران، خانه مداحان، ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، اتحادیه انجمن دانش‌آموزی و بسیج مداحان برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha