۲۱ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۲۲
کد خبرنگار: 5196
کد خبر: 84468539
۰ نفر

برچسب‌ها

قدمت سینما در قزوین به یک سده پیش باز می‌گردد

قزوین-ایرنا-یک کارشناس امور سینمایی گفت: قدمت و سابقه تاریخی سینما در قزوین با نمایش چند پرده فیلم صامت در سالن سینما گراند هتل قزوین به یک سده قبل باز می گردد.

محدثه کارآگاه روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به مناسبت روز سینما افزود: قزوین جزو اولین شهرهایی است که دارای سینما بوده اما این روزها در این حوزه نسبت به سایر استان ها از وضعیت مطلوبی برخوردار نیست. 
 وی با اشاره به سابق سینما در استان قزوین، تصریح کرد: نزدیک به یک سده پیش، قزوین دارای چندین سالن سینمایی بوده است که معروف ترین آن سالن سینما گراند هتل بوده است که متاسفانه دچار آتش سوزی می شود و به دست فراموشی سپرده می شود.

وی ادانه داد: سینما هتل پارس و سینما مدارس ارامنه از دیگر سینماهای استان قزوین بوده است که هر یک به نوعی مورد تخریب قرار گرفتند. 
کارآگاه همچنین اظهار داشت: در دهه هفتاد سینما ملت با ظرفیت ۶۵۰ نفر راه اندازی شد که تحول چشمگیری برای استان در بر داشت اما متاسفانه این سالن نیز در اوایل سال ۱۳۹۰ به دلیل نقص فنی و نبود تجهیزات به روزرسانی شده، از فعالیت خود ایستاد. 
وی ادامه داد: بازسازی سینما ملت یکی از دغدغه ها و خواسته های سینما دوستان و اهالی هنر قزوین پیش از شیوع کرونا بوده است که متاسفانه هیچ یک از دستگاه های متولی امر پاسخی درست در این باره ندادند.
این کارشناس فعال سینمایی بیان کرد: متاسفانه شیوع ویروس کرونا باعث شد تا ۲ سالن سینمایی فعال شهر قزوین نیز به شدت متضرر شوند و اندک امید خود را برای ادامه فعالیت از دست بدهند.
وی همچنین بیان کرد: باتوجه به اینکه استان فاقد سالن تئاتر است، انتظار می رفت در حوزه سینما شاهد اتفاقات خوشایند باشیم اما کم توجهی مسوولان در کنار شیوع کرونا باعث شده تا سینما در قزوین به دست فراموشی سپرده شود. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha