چهار هزار و ۵۰۰ خودرو از ناوگان عمومی استان همدان دوگانه سوز شد

همدان- ایرنا- مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه همدان گفت که قریب به چهار هزار و ۵۰۰ دستگاه خودرو از ناوگان حمل و نقل عمومی استان شامل تاکسی، وانت بار و نیسان با نصب تجهیزات سوخت گاز طبیعی (سی.ان.جی) به صورت رایگان، دوگانه‌سوز شده است.

"امین روستایی" روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: خودروهای واجد شرایط به صورت رایگان و بر اساس اولویت، توسط کارگاه‌های مجاز به دوگانه سوز سی.ان.جی تبدیل می‌شود.

وی اظهار داشت: طرح دوگانه سوز کردن تاکسی‌های اینترنتی و آژانس‌ها در جریان است و تاکنون ۵۲ دستگاه خودرو به طور رایگان، دوگانه سوز شده است.

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه همدان عنوان کرد: هفت کارگاه در سطح استان همدان، زیر نظر اداره کل صنعت، معدن و تجارت، خودروهای عمومی واجد شرایط را به صورت رایگان دوگانه سوز می‌کنند.

وی اضافه کرد: کارشناسان منطقه، به طور مستمر از کارگاه مجاز تبدیل در استان بازدید و از نزدیک روند و نحوه انجام کار را مورد نظارت و پایش قرار می دهند.

روستایی با اشاره به اینکه مصرف گاز طبیعی فشرده (سی.ان.جی) تا پایان مرداد امسال ۱۴ میلیون و ۶۳۸ هزار مترمکعب بوده است، اظهار داشت: با استفاده از فرمول جایگزین معادل مصرف سی.ان.جی نسبت به بنزین، در این ماه ۱۳ میلیون لیتر در مصرف بنزین صرفه جویی شده است.

وی با بیان اینکه هزینه ها برای گازسوزکردن خودروها، نسبت به ظرفیت مخازن و تجهیزات لازم و نوع خودرو متفاوت است افزود: به طور میانگین دوگانه سوز کردن هر خودرو حدود ۱۰۰ میلیون ریال هزینه دارد که وزارت نفت این هزینه را تقبل کرده است.

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه همدان گفت: تنوع بخشی در سبد سوخت دارای مزیت های متعددی است و در ادامه سیاست های حمایتی وزارت نفت، تمامی هزینه های گازسوزکردن خودروهای عمومی (تاکسی و وانت بار) و همچنین حدود۸۰ درصد از بار مالی مورد نیاز برای گازسوزکردن مسافربرهای اینترنتی و آژانس‌ها رایگان است.

وی افزود: برای هر دو دسته از مشمولان طرح، متقاضیان باید در سامانه اینترنتی gcr.niopdc.ir ثبت نام کرده، کارگاه مورد نظر خود را انتخاب و پس از دریافت کد رهگیری در صف انتظار قرار گیرند تا به محض اعلام، برای دوگانه سوز شدن خودروی خود مراجعه کنند.

به گفته روستایی، ۵۰ باب جایگاه فعال عرضه سوخت سی.ان.جی نیز در استان همدان مشغول خدمت رسانی به مردم است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha