بازدید خبرنگاران خارجی از اردوگاه پناهجویان افغان در زاهدان

تهران- ایرنا- شماری از نمایندگان رسانه‌های خارجی در سفری یک‌روزه، از اردوگاه پناهجویان افغانستانی در شهرستان «زاهدان» و منطقه مرزی «میلک» استان سیستان و بلوچستان بازدید کردند.

به‌گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا از روابط‌عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی، در این سفر یک‌روزه که به همت اداره کل رسانه‌های خارجیِ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت کشور و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، نمایندگانی از کشورهای مختلف اروپایی، آسیایی و امریکایی از جمله ترکیه، چین، فرانسه، روسیه، قطر و آمریکا حضور داشتند.

بازدید از اردوگاه پناهجویان افغانستانی الغدیر و مصاحبه با خانواده‌ها و مسئولان اردوگاه مذکور، بازدید از سالن پیشخوان خدمات به اتباع، بازدید از اردوگاه بازگشتی همچنین بازدید از محل اسکان خانواده‌های جدیدالورود متقاضی اقامت و پناهندگی در شهرستان زاهدان و اردوگاه میلک در منطقه مرزی میلک و تهیه گزارش تصویری از پناهجویان افغانی از جمله برنامه‌های اصلی این تور رسانه‌ای بود.

بازدید خبرنگاران خارجی از اردوگاه پناهجویان افغان در زاهدان

باتوجه به تحولات اخیر در منطقه مرزی ایران و افغانستان، بازدید خبرنگاران و نمایندگان رسانه‌های خارجی از منطقه مرزی میلک و مصاحبه با پناهجویان افغانی فرصت مناسبی برای ارائه گزارش‌های شفاف از منطقه مرزی میلک، و بازتاب آن در رسانه‌های خارجی بود.

بازدید خبرنگاران خارجی از اردوگاه پناهجویان افغان در زاهدان

نمایندگان رسانه‌هایی چون خبرگزاری های راپلی روسیه، وانا، تلویزیون‌های  TRT WORLD ترکیه، العربی قطر، وایس آمریکا، فرانس 24 (بخش انگلیسی) فرانسه، سی سی تی وی و فونیکس چین در این تور رسانه‌ای حضور داشتند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha