وزیر علوم: دوران دانشجویی، فرصتی برای هم‌افزایی فرهنگی و اجتماعی است

تهران- ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه دوران دانشجویی عرصه کسب تجارب ارزشمند برای آینده است، گفت: این دوران، فرصتی جهت هم‌افزایی فرهنگی و اجتماعی به شمار می‌رود.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از وزارت علوم، محمدعلی زلفی‌گل در دومین همایش ملی زندگی دانشجویی با تاکید بر اهمیت و ویژگی‌های خاص زندگی دانشجویی، افزود: زندگی دانشجویی جزو بهترین عرصه‌های زندگی انسان است که فرصت آشنایی با فرهنگ‌ها، آداب و رسوم و تعامل با قومیت‌های مختلف است. در این دوران مدارای فرهنگی در شخصیت اجتماعی دانشجویان شکل می‌گیرد و دانشجویان زندگی سالم، قانونمدار و بر اساس نظم و تعامل را یاد می‌گیرند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری که به صورت برخط در این همایش شرکت کرده بود، ادامه داد: اینکه دانشجویان در دوران زندگی دانشجویی با کار و روحیه تیمی آشنا می‌شوند، تجربه گرانبهایی است. دانشجویان در این دوران با عضویت در انجمن‌های علمی، کانون‌های صنفی و تشکل‌های سیاسی مختلف، با کسب تجربیات ارزشمند، علایق خود را کشف می‌کنند و به دلیل روحیه آرمان‌گرایی و مطالبه‌گری که دارند، نظارت عمومی بر سیستم حکمرانی اعمال خواهند کرد.

زلفی‌گل اظهار داشت: در کلاس‌های درس دانشگاه‌ها انسان‌های بزرگی رشد می‌کنند، دانشمندان، اندیشمندان، مدیران و مسئولان و آینده‌سازان کشور آموزش می‌بینند و باید برای شکل‌گیری شخصیت آنان تمام همت و تلاش خود را به کار گیریم.

وی با تاکید بر توسعه مراکز مشاوره برای ارائه خدمات مشاوره‌ای در زمینه‌های اجتماعی، تحصیلی، خانوادگی، گفت: با گسترش فضای مجازی، زندگی بشر تغییر یافته است و با مشاوره‌های درست و راهنمایی دانشجویان آنان از آسیب‌های این فضا دور می‌مانند.

زلفی گل افزود: دوران زندگی دانشجویی جزو ماندگارترین دوران است که تجارب به دست‌آمده در این دوران بسیار ارزشمند است و این تجارب ارزشمند برای آینده دانشجویان حائز اهمیت خواهد بود.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پایان خطاب به دانشجویان گفت: مطالعه تاریخ زندگی گذشتگان، بهترین و راحت‌ترین راه کسب تجربه و دانش‌افزایی است و باید با علم و عقل که دو عامل مهم دانایی است، توانایی‌ها را تقویت کرد.

دومین همایش ملی زندگی دانشجویی با تاکید بر فراغت، تاب‌آوری و سلامت امروز به میزبانی دانشگاه بوعلی سینا و با همکاری سازمان امور دانشجویان، صندوق رفاه دانشجویان و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد.

این همایش با توجه به شیوع کرونا و اهمیت حفظ سلامت روانی، جسمی و اجتماعی و اهمیت موضوع فراغت و به ویژه تاب آوری در شرایط بحران‌های اجتماعی و مدیریت پیامدها و تبعات این شرایط، به مساله سلامت و تاب‌آوری، اختصاص یافته و محور عمده و اصلی همایش، سلامت، تاب‌آوری و فراغت است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha