ممنوعیت ورود آرد از استان های همجوار لغو شود

آستارا - ایرنا - سرپرست فرمانداری آستارا با انتقاد از بخشنامه ممنوعیت ورود آرد از استان های همجوار به شهرستان بیان کرد: این بخشنامه باید لغو شود تا با ورود آرد کافی به شهرستان و افزایش پخت نان، شاهد صف های طولانی خرید نان نباشیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سعید میرقربانی روز یکشنبه در کارگروه آرد و نان فرمانداری آستارا اظهار داشت:  فرمانداری و اداره صنعت، معدن و تجارت در خصوص مطالبات نانوایان از جمله امکان خرید آرد از سایر استان ها و متناسب سازی قیمت نان در حال پیگیری و رایزنی با مسئولان استانی است اما مشکلات آنها نباید موجب نادیده گرفته شدن حقوق مصرف کنندگان شود.

وی متذکر شد:۲۰ درصد سهمیه آرد نانوایان متخلفی که اقدام به تعطیلی خودسرانه می کنند، قطع و به سهم آرد نانوایان دیگر اضافه می شود.

میرقربانی خاطرنشان کرد:تمام نانوایان در راستای تامین حقوق مصرف کنندگان باید در ساعات مقرر به پخت نان اقدام و از تعطیلی خودسرانه خودداری کنند و نانوایان متخلف به اداره تعزیرات حکومتی معرفی خواهند شد.

وی  با تاکید بر این که بسته بندی و نگهداری نان برای فروش در روزهای دیگر نیز پیگرد قانونی دارد افزود: بر اساس گزارش بازرسان اصناف، افزودن کنجد بر نان زمینه گرانفروشی آن را فراهم می کند و طبق مصوبه کارگروه آرد و نان افزودن کنجد بر هر گونه نان تا اطلاع ثانوی ممنوع است .

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا نیز با بیان این که تعطیلی خودسرانه برخی نانوایان و کم فروشی باعث ایجاد مشکلاتی برای مردم شده تصریح کرد: در خصوص رفع موانع و مشکلات مردم با کسی تعارف نداریم و از ابتدای امسال تاکنون ۱۱۰ نانوای متخلف به اداره تعزیرات حکومتی شهرستان معرفی شده اند  .

محسن آهنی یادآور شد: در روزهای گذشته یک محموله آرد حین قاچاق به خارج از این شهرستان، در ایست بازرسی ورودی آستارا کشف و ضبط شد و نظارت بر قاچاق آرد باید تشدید شود.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده و ۲۲۰ واحد نانوایی در آن فعال است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha