رئیس جبهه پایداری مرکزی: سهم خواهی سیاسی از دولت انقلابی زیبنده نیست

اراک - ایرنا - رئیس شورای مرکزی جبهه پایداری انقلاب اسلامی استان مرکزی گفت: سهم خواهی جریانات سیاسی از دولت جهادی و انقلابی زیبنده نیست.

«مجتبی شاهوار» روز یکشنبه در نشست خبری با خبرنگاران ادامه داد: نباید فضای سیاسی کشور با سهم خواهی‌ها مسموم شود بلکه باید با هم افزایی و تعامل دولت را در مسیر برنامه‌هایش یاری کرد.

وی بیان کرد: اکنون طرح موضوع گزینه استانداری در استان مرکزی دست به دست می‌شود و برخی رسانه‌های غیرحرفه ای گزینه‌هایی را که به هیچ عنوان مطرح نیستند، را  اعلام می‌کنند.

رئیس شورای جبهه پایداری در استان مرکزی ادامه داد: استاندار نماینده عالی دولت و نماینده ارشد سیاسی در استان‌های مختلف است و فردی که برای این امر انتخاب می‌شود باید همسو با دولت باشد و به طور یقین نحله فکری ناهمسو با دولت مستقر نمی‌تواند استاندار دولت آیت الله رئیسی شود و همانطور که در عهد اصلاحات هم هیچ‌گزینه‌ اصولگرایی انتخاب نمی‌شد.

شاهوار اظهار داشت: چه طور ممکن است افرادی که افکار سیاسی و اجرایی آیت الله رئیسی را نمی‌پذیرند، بخواهند سکاندار استانداری این دولت باشند.

رئیس شورای مرکزی جبهه پایداری انقلاب اسلامی استان مرکزی اضافه کرد: عملیات روانی گسترده‌ای از هفته گذشته در کشور در خصوص انتخابات استانداران از سرداران مختلف به راه افتاده که نشان می‌دهد به نوعی پروژه سپاه هراسی است.

وی تصریح کرد: نقشه راه تحول استان مرکزی نیز به صورت پیش نویس با موضوعات بومی سازی و واقع انگاری سند آمایش سرزمین، اهتمام به رفع معضلات زیست محیطی، ارتقای سطح کیفی دانشگاه‌های استان و آموزش و پرورش، بازیابی نقش آفرینی قرارگاه اقتصاد مقاومتی، هماهنگ سازی نهادهای متکثر فرهنگی، چابک سازی دستگاه‌های حاکمیتی و تقویت چرخه تولیدی و رفع موانع آن تهیه شده و پس از تایید نهایی در اختیار افکار عمومی قرار گرفته می‌شود.

جبهه انقلابی به دنبال ادای تکلیف است

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری انقلاب اسلامی استان مرکزی نیز گفت: شورای شهری در اراک شکل گرفته که برآمده از جریان انقلابی است که بیشتر آن‌ها از جریان‌های انقلابی و بقیه نیز اصولگرا هستند.

«حجت الله شایان» افزود: انتظار است شورای شهر هرچه زودتر به گزینه مد نظر در بحث انتخاب شهردار برسد و نیرویی متخصص و متعهد را برگزینند.

وی بیان کرد: در جبهه انقلابی یک آزادی عمل وجود دارد که به واقع در جبهه جریان انقلاب، ادای تکلیف مطرح است.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری انقلاب اسلامی استان مرکزی ادامه داد: بیشتر گزینه‌های ائتلاف که تعداد آنها هشت نفر است در شورای شهر اراک انتخاب شده اند و اقلیت دیگر هم در جریان انقلاب قرار دارند.

شایان عنوان کرد: افراد متعددی به عنوان گزینه‌های احتمالی برای شهردار اراک انتخاب شده که کارنامه‌های آنها بررسی شده و هم اکنون چهار گزینه مطرح است اما شورا تاکنون به یک گزینه قطعی نرسیده است.

وی اظهار داشت: در بدنه شهرداری اراک نیروهای متخصص با توانمندی بالا وجود دارد و انتظار است شهردار از این بدنه انتخاب شود و شورای ششم در پایان کار خود کارنامه درخشانی به یادگار گذارد.

این عضو شورای مرکزی جبهه پایداری انقلاب اسلامی استان مرکزی اضافه کرد: دولت سیزدهم در مدت کوتاه فعالیت خود، سه سفر استانی داشته که نشان از توجه به مطالبات مردمی و تعامل با بدنه مردم است.

شایان عنوان کرد: آیت الله رئیسی قدم‌های بلندی را در راستای مردم داری برداشته‌اند و کار سختی پیش رو دارند.

جبهه پایداری انقلاب اسلامی سه گزینه برای انتخاب استاندار دارد

دبیر جبهه پایداری انقلاب اسلامی استان مرکزی هم در این نشست گفت: جبهه پایداری انقلاب اسلامی این استان سه گزینه برای انتخاب استاندار دارد.

«مرتضی گرامی» افزود: نقشه راهی که رهبر معظم انقلاب در نخستین دیدار خود با آیت الله رئیسی داشتند، فصل الخطاب برای همه است و بنا به فرموده معظم له، رسیدگی به مسایل اقتصادی، مردمی بودن، جوان گرایی، فساد ستیزی و احیای امید و اعتماد به مردم باید در اولویت‌ برنامه‌ها قرار گیرد.

وی بیان کرد: تشکیل دولتی انقلابی فرصتی کم نظیر است که در اختیار نیروهای انقلابی قرار گرفته است و نباید یک ساعت از خدمتگذاری که متعلق به مردم و اسلام است، هدر رود، فرصت سوزی در دولت انقلابی و مردمی معنا و جایگاهی ندارد و همه زمان‌ها باید برای خدمت رسانی به مردم صرف شود.

دبیر جبهه پایداری انقلاب اسلامی استان مرکزی ادامه داد: استفاده از نیروهای جوان در دولت یکی از الزامات در بحث تحول است و توجه به این مهم ذخیره ارزشمندی برای مدیران ارشد و مجرب آینده است.

اقدامات فوری دولت سیزدهم باید قابل لمس باشد

یکی دیگر از اعضای شورای مرکزی جبهه پایداری انقلاب اسلامی استان مرکزی هم در ادامه این نشست گفت: اقدامات عاجل دولت سیزدهم در برخی از موارد باید فوری و قابل لمس باشد.

«محمد امین جمشیدیان» افزود: همه به شرایط اقتصادی کشور آگاه هستند و نباید انتظار غیرمعقول داشت اما انتقاداتی نیز وجود دارد که نباید چشم بر روی آنها بست.

وی بیان کرد: در زمان مدت کوتاه فعالیت دولت سیزدهم، رشد مثبت بازار سرمایه تجربه شده اما در مقابل باید برای نرخ ارز، طلا، مسکن، خودرو و افزایش سبد خرید مردم برنامه ریزی فوری در دستور کار قرار گیرد.

این عضو شورای مرکزی جبهه پایداری انقلاب اسلامی استان مرکزی ادامه داد: ثبات و کاهش نرخ ارز باید در دستور کار جدی دولت سیزدهم قرار گیرد و در این مسیر حمایت مجلس از دولت نیز ضروری است و انتظار است هرچه سریعتر بساط چند نرخی ارز جمع شود.

جمشیدیان اظهار داشت: دولت انقلابی با تنها با حضور وزرای انقلابی شکل نمی‌گیرد و نظام اداری کشور باید پالایش شود و در این راستا ظرفیت عظیمی پیش رو است و باید از نخبگان نهایت استفاده شود.

این عضو شورای مرکزی جبهه پایداری انقلاب اسلامی استان مرکزی اضافه کرد: دولت سیزدهم وعده یک میلیون ساخت مسکن را داده و تلاش برای تحقق این مهم باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

استاندار دولت انقلابی شایسته سالار است

یکی دیگر از اعضای شورای مرکزی جبهه پایداری انقلاب اسلامی استان مرکزی گفت: استاندار دولت انقلابی باید شایسته سالار باشد نه حزب سالار و در این راستا باید افرادی انتخاب شوند که جوان، تحول خواه و با تجربه باشند و برای استان برنامه داشته باشند.

«حمید رضا عبدی» افزود: شنیدن جدایی چند شهر از استان مرکزی بارها در طول سال‌های گذشته بسیار ناراحت کننده بود و استاندار هر استان باید از همه جوانب و امور آن استان دفاع کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha