مطالبه جامعه هندبال قم از فدراسیون: مجمع انتخاباتی را برگزار کنید

قم – ایرنا- «تنها خواست هندبال قم از فدراسیون برگزاری مجمع انتخاباتی است» این درخواست جامعه هندبال استان از فدراسیون است که به دلیل آنچه تعلل در برگزاری این مجمع و رفتن به سمت نابودی هندبال در قم، خوانده شده، نسبت به نتایج ادامه این بلاتکلیفی هشدار داده است.

به گزارش ایرنا، تعلل در برگزاری مجمع انتخاباتی هیات هندبال قم و بلاتکلیفی هفت ماهه این هیات علاوه بر تعطیلی تمام تیم های پایه، مشکلات عدیده برای اعزام ورزشکاران به مسابقات مختلف ایجاد کرده است، موضوعی که برخی پیشکسوتان و مربیان هندبال، ‌عواملی که برای برگزاری این مجمع سنگ اندازی می کنند، را عامل نابودی این رشته در قم دانستند.

هندبال قم که به دلیل حضور در لیگ برتر و عضویت ورزشکاران آقا و خانم خود در تیم های ملی توانسته در سال های اخیر جایگاه خود را در این رشته ارتقا دهد، چند ماه است به دلیل تاخیر برگزاری مجمع انتخاباتی،‌ بلاتصدی بودن هیات هندبال و اداره این هیات توسط سرپرست، - به گفته دست اندرکاران - در حال از دست دادن تمام داشته های خود در این استان است.

طبق قانون، سرپرست یک هیات ورزشی امکان برداشت پول از حساب بانکی هیات را ندارد،‌ به همین دلیل اداره هیات ورزشی در شرایط اقتصادی بد کنونی به صورت سرپرست، از نظر فعالان این رشته ورزشی در قم، به معنای بستن تنها راه تنفسی هیات است به همین دلیل برگزاری به موقع مجمع انتخاباتی برای قرار نگرفتن هیات ورزشی در چنین شرایطی، مورد تاکید این افراد قرار گرفته است. 

به گفته آنان، تعلل در برگزاری مجمع انتخاباتی در هیات، به هر بهانه یک نتیجه بیشتر ندارد و آن هم عقب افتادگی و ضربه سخت به آن رشته ورزش است،‌موضوعی که هندبال قم چند ماه است دست به گریبان آن شده به همین دلیل مطالبه جامعه ورزشی قم،‌ آغاز فرایند برگزاری مجمع انتخاباتی هیات هندبال در سریعترین زمان ممکن است.

تعدادی از فعالان: فدراسیون مقصر وضعیت فعلی است

علی ساده از پیشکسوتان و مربیان هندبال قم نیز در گفت وگو با ایرنا،‌ گفت: رئیس قبلی هیات هندبال قم برای اینکه وقفه ای در فعالیت این هیات ایجاد نشود، پیش از پایان مهلت قانونی چهار ساله، پیگیر مقدمات برگزاری مجمع انتخاباتی هیات بود ولی به دلیل تعلل فدراسیون،‌ زمان قانونی هیات رئیسه سابق هیات تمام و ریاست این هیات بلاتصدی شد.

وی با انتقاد از آنچه سنگ اندازی فدراسیون هندبال برای برگزاری مجمع انتخاباتی هیات هندبال قم خواند، ادامه داد: در این مدت از طریق اداره کل ورزش و جوانان، برای برگزاری مجمع انتخاباتی هیات پیگیری فراوانی انجام و نامه های متعددی به فدراسیون ارسال شد.

این پیشکسوت هندبال قم تاکید کرد: با پیگیری های انجام شده، سرپرست هیات توسط اداره کل ورزش و جوانان قم به فدراسیون پیشنهاد و حکم وی از طرف فدراسیون صادر شد که دوره سه ماه اول وی تمام و دوره سه ماهه دوم این سرپرست نیز رو به پایان است.

ساده با بیان اینکه اداره هیات ورزشی توسط سرپرست محدودیت های فراوان مالی و اجرایی به دنبال دارد، تاکید کرد: تعلل فدراسیون هندبال برای برگزاری مجمع انتخاباتی هیات هندبال قم موجب نابودی تیم های پایه قم در ماه های اخیر شده است.

وی گفت: پیش از این تیم های پایه استان بیش از ۲۵۰ ورزشکار داشتند که امروز کل این ورزشکاران کودک و نوجوان استان در رده سنی پایه به کمتر از ۲۰ نفر کاهش یافته است.

ساده با این ادعا که فدراسیون به دنبال مهندسی کردن انتخابات مجمع در استان است افزود: درخواست ما از فدراسیون این است که به جای مهندسی انتخابات مجمع هندبال، به کمک هندبال استان بیاید.

وی تاکید کرد: فدراسیون برای تعیین سرپرست این هیات نیز در تلاش بود تا یک نفر را که صلاحیت و تجربه ورزشی لازم را نداشته به عنوان سرپرست هندبال قم تعیین کند که به دلیل مخالفت جامعه هندبال استان، این موضوع محقق نشد.

این پیشکسوت هندبال قم ادامه داد: از آنجایی که با اداره هیات به صورت سرپرستی،‌ پول موجود در حساب بانکی هیات تا تعیین رئیس بعد، قابل برداشت نیست، اعزام تیم های مختلف از این استان به رقابت های مختلف لغو و یا با مشکلات بسیار زیاد انجام می شود.

دبیر سابق هیات هندبال قم نیز در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه هندبال قم را مانند گوشت قربانی تکه پاره کرده اند، گفت: متولی این رشته ورزشی در کشور به جای کمک به هندبال قم، در حال نابودی آن است.

ابراهیم هاشمی با طرح این ادعا که ضربه ای که فدراسیون به هنبال قم زده، هیچ کس نزده است، ادامه داد: هفت ماه است که هیات بلاتکلیف است و فدراسیون زیر بار برگزاری مجمع انتخاباتی قم نمی رود و هیچ دلیل قانع کننده ای نیز در این زمینه ارائه نمی دهد.

وی افزود: تاکنون پیگیری های فراوانی برای برگزاری این مجمع توسط اداره کل و اهالی خانواده هندبال قم انجام شده است که جز بهانه تراشی هیچ پاسخ روشنی در این زمینه داده نشده است.

دبیر سابق هیات هندبال قم، مشکل فعلی هندبال استان را ناشی از آنچه که شرایط تحمیلی فدراسیون نامید، دانست و افزود: تنها تصوری که می توان از این تعلل و بهانه تراشی فدراسیون برداشت کرد، تلاش فدراسیون برای مهندسی کردن مجمع انتخاباتی استان است.

هاشمی، ادامه داد: اداره هیات های ورزشی با سرپرست در عمل به معنای تعطیلی هیات است چرا که سرپرست فاقد بسیاری از صلاحیت های قانونی است.

وی با بیان اینکه مطالبه جامع هندبال از فدراسیون آغاز فرآیند برگزاری مجمع انتخاباتی هندبال قم در کمترین زمان ممکن است، افزود: هندبال قم به دلیل عملکرد فدراسیون در حال تباه شدن است و بسیاری از استعدادهای ورزشی این رشته انگیزه خود را برای ادامه فعالیت از دست داده اند.

احمد فلاح ، مربی و بازیکن هندبال قم نیز در گفت و گو با ایرنا،‌ با تاکید بر اینکه درخواست ما از فدراسیون کمک به این رشته ورزشی در قم است، گفت: هم اکنون تمام فعالیت های هیات تعطیل است و سرپرست فعلی نیز به دلیل محدودیت های قانونی فراوان در عمل کاری از دستش بر می آید.

وی ادامه داد: مسدود شدن حساب بانکی هیات، نتیجه ای جز تعطیلی دوره ها، توقف اعزام به مسابقات و حتی عدم امکان برگزاری رقابت های داخل استانی ندارد و همه این مشکلات با برگزاری مجمع انتخاباتی و انتخاب رئیس جدید هیات برطرف می شود.

فلاح یکی از مهمترین وظایف  هیات را توجه به تیم های پایه دانست و افزود: با وجود شیوع کرونا و محدودیت های شدید ناشی از این بیماری، تیم های پایه استان توانستند بالغ بر ۳۰۰ نفر را در رده های سنی پایه جذب و تحت آموزش قرار دهند که این آمار در شرایط کنونی تقریبا به صفر نزدیک شده است و تمام زحمت مربیان در این سال ها در حال از بین رفتن است.

این مربی هندبال استان، ادامه داد: سنگ اندازی در برگزاری مجمع انتخاباتی هیات هندبال قم جز آسیب به این رشته نتیجه ای ندارد.

وی مدعی شد: به دلیل اینکه فدراسیون به پیگیری ها، نامه ها و درخواست های فراوان اداره کل ورزش و جوانان قم و دلسوران هندبال استان بی توجهی کرده است،‌ نامه ای اعتراضی به امضای دهها مربی، ورزشکار و پیشکسوت استان تهیه شده است که ‌در روزهای آینده به مراجع ذی صلاح ارسال می شود.

تنها خواست جامعه هندبال از فدراسیون، ‌برگزاری مجمع انتخاباتی است

دبیر هیات هندبال قم دراین خصوص به خبرنگار ایرنا گفت که اداره کل ورزش و جوانان قم برای برگزاری مجمع انتخاباتی هیات هندبال قم اعلام آمادگی کرده است و مشکلی برای برگزاری این مجمع در استان وجود ندارد گفت: با وجود آمادگی در استان برای برگزاری مجمع انتخاباتی، متاسفانه فدارسیون به بهانه های مختلف مجوزی برای برگزاری این مجمع صادر نمی‌کند.

علی جعفری افزود: هفت ماه است که هیات با سرپرست اداره می شود که به دلیل محدودیت فراوان اختیارات سرپرست، در عمل هیات چندین ماه است که تعطیل بوده و هیچ فعالیتی ندارد و توقع از فدراسیون این بود که خیلی سریع به موضوع رسیدگی کند که چنین نشده و نیست.

وی تاکید کرد: ‌تنها خواست جامعه هندبال از فدراسیون، ‌برگزاری مجمع انتخاباتی است چرا که در صورت انتخاب رئیس، حساب های هیات باز و بسیاری از مشکلات کنونی برطرف می شود.

دبیر هیات هندبال قم، مدعی شد: تنها دلیلی که می‌توان برای تعلل فدراسیون هندبال برای برگزاری مجمع انتخاباتی هیات هندبال قم متصور بود این است که فدراسیون به دنبال مهندسی کردن انتخابات و تعیین انتخاب رئیس همسو با خود است.

جعفری گفت: تا رئیس هیات انتخاب نشود، مشکلات هیات نه تنها حل نمی شود بلکه تشدید می شود به همین دلیل مهمترین اقدام برای حل مشکلات این هیات در شرایط کنونی، برگزاری هر چه سریعتر مجمع انتخاباتی هیات هندبال استان است.

دیگر مقام مسئول در هیات هندبال قم که نخواست نامش در خبر منتشر شود، نیز در گفت و گو با خبرنگار، با تاکید بر اینکه در جامعه هندبال قم این اتفاق نظر وجود دارد که مشکل کنونی هیات از تعلل فدراسیون برای برگزاری مجمع انتخاباتی هیات قم است، گفت: راه حل ساده رفع این تصور،‌ برگزاری مجمع انتخاباتی در نزدیکترین زمان ممکن است.

وی با بیان اینکه همه جامعه هندبال از ادامه داشتن شرایط کنونی هیات متضرر می شوند افزود: برگزاری مجمع انتخاباتی هیات های ورزشی یک تکلیف قانونی است که فدراسیون های مربوطه مکلف به برگزاری آن هستند ولی متاسفانه مدیریت این موضوع به قدری بد بوده است که این تکلیف قانونی تبدیل به یک مطالبه در هندبال شده است./

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha