۱۵ هزار نفر از اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه تهران واکسینه شدند

تهران- ایرنا- معاون دانشجویی دانشگاه تهران گفت: در نتیجه برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های انجام شده با وزارت بهداشت و دیگر دستگاه‌های مربوطه، تاکنون ۱۵ هزار نفر از خانواده ۵۰ هزار نفری دانشگاه شامل اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه تهران در مقابل بیماری کرونا واکسینه شده‌اند.

سعید حبیبا روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا افزود: بنا بر جدول زمانبندی و امکانات موجود هم اکنون به صورت روزانه یک هزار نفر از گروه های دانشجویی اعلام شده در این دانشگاه واکسینه می شوند.

وی با بیان اینکه به دنبال افزایش امکانات و مکان های تزریق واکسن در دانشگاه هستیم، اظهار داشت: به تعداد زیادی از دانشجویان واکسینه شده، دز دوم واکسن کرونا نیز تزریق شده است.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران گفت: این دانشگاه در مجموع دارای ۵۰ هزار نفر شامل اساتید، کارکنان و دانشجویان است که از این تعداد ۳۵ هزار نفر در نوبت تزریق واکسن کرونا هستند.

حبیبا در ادامه با اشاره به اینکه از آمار ۵۰ هزار نفر خانواده دانشگاه حدود هشت هزار نفر را اساتید، هیات علمی و کارکنان تشکیل می دهند، افزود: با توجه به فرصت زمانی محدود پیش رو برای شروع کلاس های دانشجویان قطعا ترم مهرماه نیز به صورت غیرحضوری و مجازی برگزار خواهد شد.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران در خصوص آمار فوتی های دانشگاهیان این دانشگاه اظهار داشت: به دلیل غیرحضوری شدن امور دانشگاه، آمار دقیقی از دانشجویان، اساتید یا کارکنان فوت شده بر اثر ابتلا به کرونا در دست نیست.

برگزاری حضوری کلاس‌ها منوط به واکسینه شدن همه دانشگاهیان و خانواده آنها است

وی با بیان اینکه تاکنون به تمامی دانشجویان خوابگاهی واکسن کرونا تزریق شده است، اظهار داشت: به رغم آمادگی موجود برای برگزاری حضوری کلاس های دانشگاه، تا اتمام واکسینه شدن خانواده دانشگاهیان و اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا امکان بازگشایی حضوری وجود نخواهد داشت.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران تصریح کرد: بر اساس برنامه ریزی های انجام گرفته هم اکنون بیشتر اساتید و کارکنان غیر از برخی که در مرخصی تابستانی بوده اند، واکسینه شدند.

حبیبا اظهار داشت: هم اکنون هیچ مشکلی در زمینه تهیه واکسن وجود ندارد اما به دنبال افزایش واکسیناسیون روزانه هستیم.

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha