۱۳۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در کیش کشف شد

کیش - ایرنا - فرمانده انتظامی ویژه و دریابانی کیش گفت: دریابانان این فرماندهی در یک عملیات گشت و کنترل مرزهای آبی کشور موفق به کشف ۱۳۰ میلیارد ریال کالای قاچاق شدند.

به گزارش ایرنا، سرهنگ علی اصغر جمالی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه نامگذاری سال جاری با عنوان تولید، پشتیبانی‌ها، مانع زدایی‌ها نامگذاری شده نیروی انتظامی در این راستا مقابله با ورود کالای قاچاق به داخل کشور را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار داده است.

وی اضافه کرد: دریابانان این فرماندهی در راستای سهم آفرینی در تحقق این شعار گشت و بازرسی مرزهای دریایی را تشدید کرده در آخرین عملیات  خود موفق به شناسایی ۲ فروند شناور حامل انواع کالای قاچاق شدند.

فرمانده انتظامی ویژه و دریابانی کیش یادآور شد: ماموران در بازرسی از این شناورها انواع کالای قاچاق بطور عمده شامل لوازم خانگی و کولرهای گازی به ارزش ۱۳۰ میلیارد ریال کشف و ۱۲ خدمه شناورها را نیز دستگیر کردند.

وی با بیان اینکه ورود هرگونه کالایی که مشابه داخلی داشته باشد بر اساس قوانین و ضوابط کالای قاچاق محسوب می شود افزود: علاوه بر آن اظهار نامه و مانیفست گمرک این شناورها براساس کالاهای کشف شده مطابقت نداشت.

سرهنگ جمالی یادآور شد: کالاها که از سواحل غیر مجاز به بنادر استان های همجوار بارگیری شده بود و متهمان و کالاهای کشف شده به همراه پرونده به مراجع قضایی تحویل داده شده است.

۱۳۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در کیش کشف شد

کشف ۴۰ هزار لیتر سوخت قاچاق

فرمانده انتظامی ویژه و دریابانی کیش اظهار داشت: دریابانان همچنین در عملیاتی جداگانه چهار فروند لنج صیادی فاقد هر گونه ادوات و تجهیزات صیادی را در آبهای نیلگون خلیج فارس شناسایی و توقیف کردند.

وی افزود: در بازرسی از این لنج ها که با مجوز صیادی در حوزه استحفاظی این فرماندهی در تردد بودند ۴۰ هزار لیتر سوخت قاچاق که با سهمیه صیادی تهیه و در حال حمل به کشتی های باری بود کشف شد.

سرهنگ جمالی با اشاره به اینکه در این عملیات نیز ۲۸ خدمه لنج دستگیر شدند یادآور شد: برخی صیادنماها به منظور سوداگری سهمیه دولتی سوخت را به قیمت های گزاف به کشتی های باری به فروش می رسانند.

دستگیری ۳۰ صیاد غیرمجاز  

وی همچنین از دستگیری ۳۰ صیاد غیرمجاز در یک عملیات جداگانه خبر داد و گفت: این افراد در قالب ۹ شناور صیادی در مناطق صیادی جزیره مشغول ماهیگیری بودند.

فرمانده انتظامی ویژه و دریابانی کیش اضافه کرد: در این عملیات نیز هفت تن ماهی و چهار هزار متر مربع تور ماهیگیری گوشگیر توقیف شد.

جزیره کیش با ۹۲ کیلومتر مربع مساحت و ۴۲ هزار نفر جمعیت از توابع شهرستان بندر لنگه استان هرمزگان بوده در آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha