گوشت مرغ تولیدی در استان سمنان از کشتارگاه شناسه‌دار می‌شود

سمنان- ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به راه اندازی سامانه جامع تجارت گفت: گوشت مرغ از کالاهای اساسی در این سامانه از مبدا کشتارگاه تا مصرف‌کننده شناسه‌دار و قابل رصد و پایش می شود.

به گزارش ایرنا، علی تشنه دل روز یکشنبه در چهارمین نشست مشترک کارگروه تنظیم بازار و نظارت بر فرآیند عرضه مایحتاج عمومی و کالاهای اساسی و کارگروه آرد و نان استان سمنان افزود: سامانه جامع تجارت نقطه عطف تنظیم بازار می شود و تمامی کالاهای اساسی با این سامانه قابل رصد و پایش هستند.

وی با بیان اینکه رصد و پایش کالاها اولویت نخست کار گروه تنظیم بازار استان سمنان است ، افزود: تمامی تولیدکنندگان موظف هستند کالاهای خود را در این سامانه ثبت و شناسه‌دار کنند و از این طریق تمامی کالاهای اساسی از مبدا تا مصرف کننده رصد می شود.

وی تصریح کرد: در این زمینه اولین گامی که در استان برداشته شد شناسه دار کردن گوشت مرغ گرم بود و تمامی کشتارگاه ها موظف هستند میزان گوشت مرغ گرم تولیدی خود را در سامانه جامع تجارت ثبت و شناسه دار کنند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان بیان کرد: با این اقدام میزان گوشت مرغ گرم استان سمنان از مبدا کشتارگاه ها تا مصرف کننده مورد رصد و پایش قرار می گیرد و کشتارگاه هایی که نسبت به ثبت در سامانه اقدام نکنند سهمیه مرغ زنده آنها قطع و به تعزیرات حکومتی معرفی می شوند.

در این جلسه گزارشی از وضعیت تنظیم بازار کالاهای اساسی ارائه و آخرین وضعیت ذخیره سازی گندم و ذخایر کالاهای اساسی مورد بررسی قرار گرفت و در این زمینه گزارشی از سوی دستگاه های مربوطه بیان شد.

 استان سمنان سهم ۲ تا سه درصدی از تولید مرغ کشور دارد و ۶۰ تا ۷۰ درصد تولید گوشت مرغ سمنان مازاد بر مصرف استان است و در بازار استان‌های همجوار مانند تهران عرضه می‌شود.

در  استان سمنان بیش از ۴۰۰ واحد انواع مرغداری با ظرفیت ۱۳ میلیون قطعه پرنده وجود دارد و ۲ هزار و ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در این حوزه فعالیت اشتغال دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha