واکسیناسیون متمرکز رانندگان برون‌شهری مشهد آغاز شد

مشهد-ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: واکسیناسیون متمرکز رانندگان مشهدی در بخش حمل و نقل برون‌شهری بار و مسافر به صورت متمرکز در این کلانشهر آغاز شد.

ابراهیم نصری روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون کار واکسینه کردن این رانندگان علیه کووید ۱۹ در پایانه بار مشهد، واقع در ابتدای جاده طرق، توسط دانشگاه علوم پزشکی مشهد، با مشارکت فعال بخش خصوصی و شرکتهای حمل ونقل مستقر در این پایانه آغاز شده است.
وی گفت: پیش بینی شده است در این مرکز ۱۰ هزار نفر از رانندگان و همچنین متصدیان شرکتهای حمل و نقل مستقر در این پایانه بار با ۲ واکسن سینوفارم و برکت همانند سایر مراکز عمومی واکسیناسیون، علیه ویروس کرونا ایمن سازی شوند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی افزود: واکسیناسیون رانندگان حمل و نقل عمومی جاده ای در سایر شهرستانها از یک ماه قبل در مراکز بهداشت سراسر استان آغاز شده و فعالیت مرکز واکسیناسیون مشهد نیز صرفا برای رانندگان مشهدی نخواهد بود لذا سایر رانندگانی که به این پایانه بار مراجعه می‌کنند می توانند واکسن کرونای خود را دریافت کنند.
نصری گفت: در حال حاضر ۵۰ هزار راننده در بخش حمل ونقل برون شهری بار و مسافر در خراسان رضوی فعالیت دارند که حدود ۱۰ هزار نفر آنان مربوط به شهرستان مشهد هستند.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون پنج میلیون و ۲۷۵ هزار و ۵۶۷ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و بیماری کووید ۱۹ جان ۱۱۳ هزار و ۸۲۴  نفر را گرفته است. 
همچنین چهار میلیون ۵۳۸ هزار و ۴۱۹ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در ایران تاکنون بهبود یافته‌اند.  
وزارت بهداشت اعلام کرد هم‌اینک ۱۶۸ شهرستان کشور در وضعیت قرمز، ۲۰۹ شهرستان در شرایط نارنجی و ۷۱ شهرستان در وضعیت زرد شیوع ویروس کرونا قرار دارند. 
همچنین تاکنون ۲۲ میلیون و ۱۴۹ هزار و ۱۸۰ شهروند ایرانی دُز نخست واکسن کرونا و ۱۱ میلیون و ۷۷۷ هزار و ۸۹۶ نفر دز دوم آن را تزریق کرده و واکسینه شده‌اند. بر این اساس مجموع واکسن های تزریق شده در ایران به ۳۳ میلیون و ۹۲۷ هزار و ۷۶ دُز رسیده است.
"پاندمی کرونا" در سطح جهان ۲۲۴ میلیون و ۷۶۷ هزار و ۹۶۹ نفر را بیمار کرده و جان چهار میلیون و ۶۳۳ هزار و ۱۵۷  نفر را گرفته است. 
۲۰۱میلیون و ۳۴۸ هزار و ۴۰ نفر از افراد مبتلا به ویروس کرونا هم تاکنون در سطح جهان درمان شده‌اند.
آمریکا در این میان با ۴۱ میلیون ۲۴۱ هزار ۶۹۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ و همچنین ۶۷۷هزار و ۱۷ قربانی ویروس کرونا، بیشترین آمار ابتلا و تلفات ناشی از پاندمی کرونا را در جهان به خود اختصاص داده است. 
پس از آمریکا کشورهای هند، برزیل و روسیه بیشترین شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا را دارند. 
ایران بر اساس آخرین آمارهای رسمی جایگاه هشتم را در جدول بیشترین جمعیت مبتلایان به کرونا در میان کشورهای جهان دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha