تمام افراد بالای ۱۸ سال در سردشت علیه کرونا واکسینه می‌شوند

مهاباد- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان سردشت گفت: تمام افراد بالای ۱۸ سال در این شهرستان مرزی می‌توانند جهت واکسیناسیون به مراکز تزریق واکسن کرونا مراجعه کنند.

داوود آتشی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: محدودیت سنی برای افراد بالای ۱۸ سال ساکن شهر و روستای شهرستان سردشت برداشته شده و تمام کسانی که به سن قانونی رسیده باشند، می توانند با مراجعه به پایگاه های واکسیناسیون شهرستان نسبت به تزریق واکسن کووید_۱۹ با به همراه داشتن کارت ملی اقدام کنند.

وی با بیان اینکه بیش از ۸۴ هزار و ۵۰۰ نفر در سردشت بالای ۱۸ سال سن دارند، ادامه داد: سردشت یک شهرستان مرزی و دارای جانبازان شیمیایی هشت سال دفاع مقدس است که به علت جمعیت محدود در اسرع وقت واکسیناسیون تمام افراد بالای ۱۸ سال انجام می‌شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان سردشت اظهار داشت: هم اکنون یک مرکز شهری واقع در سالن ورزشی حجاب بانوان، سه مرکز شهری و روستایی واقع در شهرهای "نلاس"، "میراوه" و "ربط" و پنج مرکز روستایی در "بیوران سفلی"، "گل کندیک"، "اسلام آباد"، "بناویله حاجی مینه" و "بریسو" آماده خدمات رسانی و تزریق واکسن به افراد بالای ۲۵ سال هستند.

آتشی با اشاره به اینکه از ابتدای اجرای طرح واکسیناسیون سراسری تاکنون حدود ۳۵ هزار دُز واکسن در این شهرستان تزریق شده است، گفت: از این تعداد ۲۵ هزار نفر دز اول و ۱۰ هزار نفر نیز با دریافت دز دوم علیه بیماری کووید-۱۹ ایمن شده‌اند.

وی تاکید کرد: تنها راه شکست ویروس کرونا علاوه بر تزریق واکسن، رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی است بر این اساس از تمام شهروندان درخواست داریم ما را در این بحران به وجود آمده یاری دهند.

وی بیان کرد: واکسن‌های اختصاص یافته به شهرستان، قبل و پس از عملیات تزریق در سامانه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با حضور نمایندگان بخش‌های نظارتی، بهداشتی و درمانی ثبت و ضبط شده و همه دریافت‌کنندگان آن قابل رصد و پایش هستند.

شهرستان مرزی سردشت با بیش از ۱۲۰ هزار نفر جمعیت هم اکنون در شرایط قرمز مقابله با کرونا قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha