طرح کریستال ملامین لردگان از پیشرفت ۳۵ درصدی برخوردار شد

شهرکرد- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: صنایع پتروشیمی پتروآرمند که تولیدکننده کریستال ملامین از صنایع پایین دستی پتروشیمی لردگان است تاکنون از پیشرفت فیزیکی ۳۵ درصدی برخوردار شده است.

الله‌کرم نصیری عصر شنبه در نشست شورای گفت‌و‎گوی دولت و بخش خصوصی این استان افزود: تمام تجهیزات این واحد صنعتی از خارج کشور با هزینه ۵۰ میلیون دلار خریداری شده و در گمرک قرار دارد و ضروری است تا از سوی سازمان صمت نسبت به ترخیص این تجهیزات اقدام شود.

وی ادامه داد: این طرح با سرمایه‌گذاری یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان و ۵۰ میلیون دلار ارز در مرحله اجرا قرار گرفته است که در کشور ۲ نمونه مشابه آن در خراسان شمالی و ارومیه وجود دارد.

نصیری همچنین به مراحل اجرای طرح پارک اوره لردگان اشاره کرد و گفت: با پیگیری‌های انجام شده، هیات امنای این شرکت تشکیل شد و پس از اعلام سه مرتبه فراخوان، شرکت برنده مشخص شده است که ۸۰ درصد سهام به نام شرکت برنده است و ۲۰ درصد آن به شرکت پتروشمی لردگان تعلق دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری افزود: پارک اوره لردگان با ۲ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در مدت ۳۶ ماه اجرا می شود.

نصیری در ادامه از تشکیل هیات امنای طرح پارک پتروشیمیایی بروجن نیز خبر داد و گفت: این شرکت نیز در مرحله دوم فراخوان است و مقرر شده تا با ۳ هزار و ۱۴۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری ظرف ۲۴ ماه اجرا شود.

به گزارش ایرنا، در این نشست به نحوه عرضه سیمان تولیدی استان در بازار بورس و نحوه اجرای برخی طرح‌های صنعتی استان از جمله پارک اوره و طرح کریستال ملامین لردگان تشریح شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha